Turniej w Irun: Polacy zdeklasowani przez Hiszpanów

10 sty 2016, 14:21

Biało-Czerwoni na zakończenie Turnieju w Irun przegrali z Hiszpanami. Dla gospodarzy było to trzecie zwycięstwo, dzięki czemu triumfowali w rozgrywkach, Polacy zajęli 2. miejsce.

Spotkanie z drużyną z Półwyspu Iberyjskiego było ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się za pięć dni mistrzostwami Europy. Na Turnieju w Irun Polacy, jak i Hiszpanie, nie przegrali żadnego spotkania i bezpośredni pojedynek był meczem o zwycięstwo w całych rozgrywkach.

Od początku spotkania to Hiszpanie przeważali. Fantastycznie w bramce spisywał się Sterbik, który sprawił, że Polacy mieli ogromne kłopoty ze zdobywaniem bramek. W 19. minucie Michael Biegler zdecydował się wziąć czas, jednak nie poprawiło to gry jego podopiecznych. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wysokim zwycięstwem Hiszpanów 14:7.

Po zmianie stron Biało-Czerwoni nadal nie byli w stanie nawiązać walki z rywalami. Hiszpanie natomiast spisywali się fantastycznie i z biegiem czasu powiększali swoją przewagę. Szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego wygrali 26:12, dzięki czemu wygrali cały turniej i było to ich najwyższe zwycięstwo na podczas gry w Irun. Polacy swój udział w rozgrywkach zakończyli na 2. lokacie.

Podopieczni Michaela Bieglera muszą wyciągnąć wnioski ze spotkania z Hiszpanami, bowiem na mistrzostwach Europy nie można sobie pozwolić taką grę. Pierwsze spotkanie na czempinacie Starego Kontynentu Polacy rozegrają już w piątek, a ich rywalem będą Serbowie.

Polska – Hiszpania 12:26 (7:14)

Polska: Szmal, Wichary, – Bielecki, M.Jurecki, Lijewski, Chrapkowski, Wiśniewski, Daszek, Konitz, Łucak, Orzechowski, Krajewski, Masłowski, Gliński, Szyba, Gębala, Rojewski, Grabarczyk, Syprzak.

Hiszpania: Sterbik, Perez de Vargas – Gurbindo, Maqueda, Tomas, Entrerrios, Aginagalde, Ugalde, Canellas, Morros, Robledo, Baena, Rivera, Guardiola, Mindegia, Arco, Dujshebaev, Corrales.

Sędziowie: Sabroso – Raluy.