World Tour Maceio: Porażka polek pomimo zaciętej walki i awans dwóch męskich par do ćwierćfinałów

Aktualizacja: 27 lut 2016, 11:22
26 lut 2016, 23:21

W czwartym dniu turnieju Maceio Open odbyły się mecze o awans do ćwierćfinałów. Nasze panie pomimo zaciętej walki niestety nie podołały Niemkom. Natomiast obydwie pary męskie zameldowały się w ćwierćfinale.

W pierwszym secie Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zostały całkowicie zdominowane przez niemki. Naszym paniom nic nie wychodziło, a rywalki powiekszały swoją przewagę. W końcu partia inauguracyjna zakończyła się wynikiem 21:14 na korzyść reprezentantek Niemiec. Drugi set znacznie różnił się od przeprzedniego. Tym razem prowadziły polki i utrzymały tę przewagę do końca partii wygrywając również do 14. W trzeciej odsłonie niestety niemki zbyt mocno odskoczyły naszym paniom i reprezentantkom Polski nie udało się odwrócić losów tego meczu. Ostatecznie Laura i Kira wygrały trzeciego seta do 10 i całe spotkanie 2:1

Pierwsza męska para: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel  pokonali brazylijczyków wygrywając 2:1. Od początku pierwszego seta było widać znaczną przewagę polaków. To oni nadawali tempo gry i z akcji na akcję powiększali swoją przewagę. Przeciwnicy starali się odrobić straty, ale niestety przegrali inauguracyjną partię do 17. W drugiej odsłonie gospodarze podrażnieni przegraną pierwszego seta wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie, którego nie udało się odrobić naszym rodakom. Tym razem to brazylijczycy wygrali do 14. Trzecia partia była walką prawdziwych lwów punkt za punkt. W pewnym momencie polakom jednak udało się wypracować kilka punktów przewagi. Pod koniec meczu gospodarze dzielnie się bronili, ale niestety przegrali decydującego seta do 13.

Naszej drugiej parze,w skałdzie Kantor i Łasiok udało się bezproblemowo pokonać Chilijczyków w dwóch setach. Jedynie na początku pierwszej partii trwała zacięta walka. W dalszej części meczu raz prowadzili polacy, a raz przeciwnicy. Na szczęście końcówka należała już do Kantora i Łosiaka dzięki czemu panowie zapisali na swoim koncie pierwszego wygranego seta. Przez całą drugą partię trwała wyrównana walka punkt za punkt. Chilijczycy mieli piłkę setową, ale jej nie wykorzystali, a nasi reprezentanci wygrali w końcu drugiego seta na przewagi do 21.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska zakończyły swój udział w turnieju Maceio Open na 9 miejscu.

Kantor i Łosiak zmierzą się w ćwierćfianle ze zwycięzcą pojedynku Guto/Saymon – Liamin/Barsouk. Natomiast ćwierćfianłowymi rywalami Fijałka i Prudela będzie zwycięska para meczu pomiędzy Brazylijczykami  Álvaro Filho/Vitor Felipe i Bruno/Hevaldo.

Wszystkie ćwierćfianły jak i półfinały zostaną rozegrane w sobotę.