Turniej w Puławach: Azoty nokautują KSZO Ostrowiec, KPR Legionowo zwycięski w pojedynku beniaminków

14 sie 2015, 22:09

W piątek rozpoczął się turniej o Puchar Prezesa KS Azotów Puławy. W pierwszym spotkaniu Gwardia Opole uległa KPR-owi Legionowo. Natomiast gospodarze bardzo pewnie pokonali KSZO Odlewnia Ostrowiec.

Na inaugurację turnieju o Puchar Prezesa KS Azotów Puławy na parkiet wyszły dwaj beniaminkowie PGNiG Superligi – Gwardia Opole oraz KPR Borodino Legionowo. Od początku meczu żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć znacznej przewagi. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się remisem 15:15.

Przez pierwsze dziesięć minut drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Dopiero w końcówce szczypiorniści z Legionowa wyszli na trzy bramkowe prowadzenie (24:21). Piłkarze ręcznie Gwardii Opole zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do jednej bramki, ostatecznie ulegli KPR-owi Legionowo 27:28

Gwardia Opole – KPR Legionowo 27:28 (15:15)

W swoim pierwszym spotkaniu gospodarze podejmowali KSZO Odlewnie Ostrowiec Świętokrzyski, która w ostatniej chwili zdecydowała się na udział w turnieju, wobec rezygnacji PGE Stali Mielec. Szczypiorniści z Ostrowca tylko przez pierwsze dziesięć minut byli w stanie dotrzymać kroku brązowym medalistom mistrzostw Polski. W dalszej części meczu Puławianie “odjechali” swoim rywalom i po kilku minutach prowadzili już różnicą 11 trafień. Pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem Azotów 18:9.

W drugiej części spotkania podopieczni Ryszarda Skutnika skutecznie powiększali swoja przewagę nad rywalami. W pewnym momencie ostrowianie tracili do gospodarzy już 15 bramek. W końcówce meczu szczypiorniści z Ostrowca zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie Puławianie wygrali spotkanie 37:24.

KS Azoty Puławy – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 37:24 (18:9)

Azoty: Zapora, Krupa, Wiejak – Pietrovski 2, Mielczarski 3, Kosiak 2, Orzechowski 1, Małecki 3, Kubisztal 4, Przybylski 1, Masłowski 8, Krajewski 4, Sobol 1, Antolak 1

KSZO: Piątkowski, Szewczyk – Kaznarewski 5, Wojkowski 4, Mazur 4, Bajwoluk 3, Fugiel 3, Wiącek 2, Kalita 1, Bożek 1, Afanasjew 1.