Strona główna Siatkówka Pozostałe Ten turniej zrewolucjonizuje światową siatkówkę!

Ten turniej zrewolucjonizuje światową siatkówkę!

0

FIVB zaprezentowało Siatkarską Ligę Narodów. Turniej zostanie zainaugurowany w 2018 roku i może stać się jednym z najważniejszych w historii siatkówki.

Siatkarska Liga Narodów to wspólny projekt FIVB, IMG i 21 federacji krajowych. Zarówno w lidze męskiej jak i żeńskiej do rywalizacji stanie 12 zespołów stałych oraz 4 pretendujące, które będą walczyć o tytuł mistrza Ligi Narodów. Mecze rozgrywane będą w systemie “Każdy z każdym”, czyli każda drużyna rozegra co najmniej 15 spotkań (co daje zaś 130 spotkań w turnieju!). Każdy z krajów uczestniczących w turnieju będzie gościł przynajmniej jedną grupę.

Przekraczając granice technologii, innowacji i transmisji cyfrowej, widzowie w domach zobaczą zmagania sportowców światowej klasy z nowej i zróżnicowanej perspektywy. Po raz pierwszy FIVB we współpracy z IMG, przejmie pełną kontrolę nad produkcją treści, maksymalizując jakość i promując przykuwającą uwagę narrację z boiska, która będzie łatwa do włączenia się i zrozumienia dla kibiców. – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie PZPS-u.

Prezydent FIVB Dr Ary Graça powiedział: – To zwrotny moment w przyszłości naszego sportu. Siatkarska Liga Narodów to najważniejsze zawody w historii FIVB, które zrewolucjonizują sposób w jaki siatkówka jest prezentowana, czyniąc ją bardziej fanocentryczną – umieszczającą naszych fanów – zarówno tych w hali, jak i przed telewizorami – w sercu każdej akcji. FIVB cieszyło się wielkimi sukcesami w ciągu ostatnich 70 lat; siatkówka stała się jednym z najbardziej popularnych i powszechnie uprawianych sportów na świecie. Ale zawsze musimy patrzeć przed siebie, aby znajdować sposób w jaki można dalej ewoluować i unowocześniać nasz sport, jako że dążymy do tego by stać się sportem rodzinnym numer jeden na świecie. Siatkarska Liga Narodów pomoże nam zrealizować naszą wizję i wyznaczyć standardy doświadczeń sportowców i widzów.

Zespołami stałymi w rozgrywkach mężczyzn, bedą Brazylia, Włochy, Stany Zjednoczone, Chiny, Serbia, Francja, Argentyna, Iran, Polska, Niemcy, Japonia oraz Rosja. Australia, Korea Południowa, Kanada i Bułgaria są czteroma wybranymi zespołami pretendującymi.

W turnieju kobiet, Brazylia, Włochy, Stany Zjednoczone, Chiny, Serbia, Holandia, Tajlandia, Turcja, Korea Południowa, Niemcy, Japonia i Rosja są reprezentacjami stałymi, a Argentyna, Dominikana, Polska i Belgia drużynami pretendującymi.

Oprócz Siatkarskiej Ligi Narodów kibice będą mogli śledzić rywalizację w drugorzędnej Lidze Pretendentów [Challenger League], która, umożliwiając awanse i spadki, zagwarantuje, że siatkówka pozostanie najbardziej konkurencyjnym i atrakcyjnym sportem na świecie.

Komentarze