TWG 2017: Biało-czerwoni gromią reprezentantów Egiptu

27 lip 2017, 13:21

Przez shoot-out w meczu kobiet mecz Polaków z Egiptem rozpoczął się kilkanaście minut później niż planowano. W trzecim meczu podczas The World Games 2017 nasi reprezentanci pewnie pokonali przeciwników w dwóch setach.

Polacy zaczęli bardzo efektownie, wychodząc na prowadzenie 8-0. Zawodnicy z Afryki w całym pierwszym secie mieli niewiele do powiedzenia przez swoją niecelność, ale też dzięki dobrej grze Adriana Fiodora. Z przodu nasi radzili sobie bardzo dobrze, i pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 26-11 dla biało-czerwonych.

Drugą połowę od prowadzenia rozpoczęli Egipcjanie, lecz był to tylko jeden punkt. Podobnie jak w pierwszym secie, reprezentanci Polski miażdżyli defensywę przeciwników, a oni nie potrafili skutecznie odpowiedzieć. Końcowy rezultat tej części to 24-7, a w całym spotkaniu Polacy zwyciężyli 2-0. Z pięćdziesięciu punktów dla naszej reprezentacji dwanaście zdobył Bartosz Wojdak, a dziesięć Emil Kożuchowski.

Jutro na Polach Marsowych odbędą się ćwierćfinały The World Games 2017. O 9:30 Polki zagrają z mocnymi Hiszpankami, a o 12:00 rywalami panów będą także groźni Brazylijczycy.