TWG 2017: Polki powalczą jutro o piąte miejsce

Aktualizacja: 28 lip 2017, 18:40
28 lip 2017, 15:45

O godzinie 15:00 na Polach Marsowych rozpoczął się pierwszy mecz Polek o piąte miejsce na The World Games 2017 w piłce ręcznej plażowej. Przeciwniczkami były niezbyt dobrze grające na tym turnieju zawodniczki z Tunezji.

Już w pierwszych sekundach Polki wyszły na prowadzenie po celnym rzucie Pauli Mazurek. Dobrze spisywały się obie bramkarki, ale Tunezyjki wyglądały gorzej od naszych reprezentantek. Przez moment był remis 4-4, ale potem polskie zawodniczki zdominowały spotkanie. Magdalena Słota grała w bramce świetny mecz, a biało-czerwone zdobywały kolejne punkty i powiększały przewagę. Pierwszy set skończył się rezultatem 17-7.

W drugiej połowie Tunezyjki znowu oddały wiele rzutów, które były bronione przez Magdalenę Słotę. Niestety, z przodu Polki były bardzo nieskuteczne i po trzech minutach było 2-4. Zawodniczki z Afryki Północnej obudziły się i zaczęły trafiać do bramki. Mecz stał się wyrównany, ale to przeciwniczki rzucały celniej. Przed przerwą na żądanie Tunezja prowadziła 12-8. Dwie minuty przed końcem Lidia Żakowska doprowadziła do remisu 14-14. Końcówka należała do Tunezyjek i to one wygrały 20-14.

Serię shoot-out celnie rozpoczęły Tunezyjki, ale Paulina Sowa trafiła z obrotu. Natalia Krupa obroniła próbę Sendy Chekir, a Weronika Łakomy wykorzystała swoją szansę. Potem Krupa dobrze wyszła z bramki, a lob Boutheiny Maiche nie był celny. Alicja Ślęzak zdobyła kolejne dwa punkty, a polska bramkarka kolejny raz świetnie zablokowała rzut rywalki. To oznaczało koniec meczu i zwycięstwo Polek. Jutro o 10:40 nasze zawodniczki zagrają o piąte miejsce. Rywalkami będą Australijki.