Twierdza w Kędzierzynie pozostaje niezdobyta!

4 lis 2017, 19:28

W kolejnym meczu dzisiejszego dnia zmierzyły się ze sobą ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i ONICO Warszawa. Spotkanie było zacięte, jednak to Kędzierzynianie mogli cieszyć się w wygranej 3:1.

Gospodarze już na samym początku postarali się o przewagę (6:3). Warszawianie chcieli doprowadzić do remisu, jednak kędzierzynianie bardzo szybko reagowali i ponownie uciekali (8:5). Pomimo wielkich chęci przyjezdnych, dystans punktowy między drużynami pozostawał taki sam (14:9, 17:13). Wszystko wskazywało na to, ze goście nie dadzą rady sprawić niespodzianki w tym secie. Końcówka zdecydowanie należała do mistrzów Polski, którzy triumfowali 25:17.

Kędzierzynianie bardzo dobrze rozpoczęli drugą odsłonę (5:1), jednak warszawianie bardzo szybko zmniejszyli różnicę punktową i sami zdobyli przewagę (8:9). Zespoły zaczęły grać punkt za punkt, bardzo ciężko było im zdobyć większe prowadzenie (13:13, 18:18), Dopiero w końcówce kędzierzynianie po raz kolejny zaczęli dominować (22:20). Przewaga “nakręciła” ich grę i szybko doprowadzili do zakończenia partii (25:22).

Podopieczni Andrei Gardiniego nie zamierzali zwalniać tempa (5:2). Zdecydowanie mieli kontrolę nad przebiegiem tego seta i nie wyglądało na to, żeby mieli ją stracić (12:8). Cały czas utrzymywali przeciwników na bezpiecznym dystansie punktowym (16:11). W samej końcówce warszawianom udało się dogonić rywali (19:18) i zagrozić im w zakończeniu całego spotkania w trzech setach (23:23). As serwisowy Antoine Brizarda zakończył odsłonę na korzyść przyjezdnych (25:27).

Początek czwartej odsłony był kontynuacją poprzedniego seta. Zespoły nadal grały punkt za punkt (7:7). Ostatecznie to mistrzowie Polski jako pierwsi zdobyli prowadzenie (15:11). Goście bardzo starali się wyrównać wynik, na staraniach się zakończyło (19:14, 22:19). Zawodnicy ZAKSY nie tracili koncentracji i chcieli jak najszybciej zakończyć spotkanie. zawodnicy z Warszawy jeszcze walczyli i doprowadzili do gry na przewagi (24:24). Set, jak i całe spotkanie, zakończył się szczęśliwie dla gospodarzy (26:24).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa 3:1 (25:17, 25:22, 25:27, 26:24)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Bieńkowski, Szymura, Rejno, Falaschi, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Zatorski, Zapłacki

ONICO Warszawa: Kowalczyk, Kwolek, Vernon-Evans, Brizard, Wrona, Samica, Warda, Firlej, Gjorgiew, Nowakowski, Włodarczyk, Wojtaszek, Gruszczyński