Tym razem lepsi byli bełchatowianie

3 gru 2016, 17:03

W drugim meczy 12 kolejki PGE Skra Bełchatów podjęła na swoim boisku Indykpol AZS Olsztyn. W ubiegłym sezonie to drużyna z Olsztyna okazała się lepsza wygrywając 3:1. Dziś lepsi okazali się zawodnicy Bełchatowa wygrywając mecz 3:1.

Set pierwszy zaczął się wyrównanie dla obu drużyn (2:2). Determinacja z obu stron dała remis (6:6). Olsztynianie po błędach ze strony przeciwnika po raz pierwszy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (10:12). Punktowy blok powiększył prowadzenie gości (10:14). W drużynie gospodarzy zmiany na pozycji przyjmującego za Bartosza Bednorza wszedł Nikolay Penchev (12:17). Punktowy blok Lisinaca i as serwisowy Uriarte, odrobił starty bełchatowian (16:17). As serwisowy Wojciecha Włodarczyka, Olsztyn po raz kolejna wyszedł na prowadzenie (19:21). Po raz drugi w meczu sędzia odgwizdał podwójną piłkę dla olsztynian (22:21).  Nerwową końcówkę wygrał Olsztyn 25:27.

Po przerwie mocniej zaczął Olsztyn (2:3). Wysoki poziom spotkania, mino niektórych błędów (6:8). Zerwany atak Karola Kłosa umocnił wynik gości (8:12). Lekka odbudowa bełchatowian pomogła im w odrobieniu strat (12:14). Olsztynianie cały czas utrzymywali dwupunktowe prowadzenie (16:18). Po raz pierwszy w tym secie gospodarze wyszli na prowadzenie (20:19). Zmiana na pozycji atakującego w Skrze, za Mariusza Wlazłego wszedł Bartosz Kurek (23:22). Bełchatów doprowadził do remisu w całym meczu 25:22.

Po 10-minutowej przerwie siatkarze Bełchatowa wyszli mocno zdeterminowani (3:1). Siatkarski nokaut zadany siatkarzom z Olsztyna (7:1).  Całkowita dominacja bełchatowian (14:5). Mimo wielu zepsutych zagrywek, gospodarze nie wypuścili ośmiopunktowego prowadzenie (16:8). Skra nie odpuściła ani na moment (20:8). Olsztyn miażdżony w każdej wymianie (22:9). Cały set zdecydowanie dla Bełchatowa 25:13.

Czwarta znów lepiej zaczęła się dla bełchatowian(4:2). Dwa asy serwisowe Bartosza Kurka wyprowadziły jego zespół na większą przewagę (7:3). Dobre ataki olsztynian pomniejszyły przewagę gospodarzy (11:9). As serwisowy Daniela Plińskiego zmniejszył przewagę Skry (14:13). Czas dla drużyny z Bełchatowa, przy remisie (15:15). Po raz kolejny gospodarze wyszli na prowadzenie (19:16). Dwupunktowa przewaga zespołu z Bełchatowa (23:22). Zarówno set jak i cały mecz wygrywa PGE Skra Bełchatów 25:21

MVP: Artur Szalpuk

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:27, 25:22, 25:13, 25:21)

PGE Skra Bełchatów: Lisinać, Wlazły, Marcyniak, Kurek, Kłos, Bednorz, Gladyr, Janusz, Uriarte, Szalpuk, Piechocki, Penchev, Milczarek

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Żurek, Pliński, Zniszczoł, Kochanowski, Boswinkel, Makowski, Śliwka, Woicki, Buchowski, Polacios, Zabłocki, Włodarczyk