Tyson Fury zapowiedział kolejną walkę. Niewinny żart czy wielki powrót?

Wszystko wskazuje na to, że Tyson Fury wróci do profesjonalnego boksu. Mistrz świata organizacji WBC w ostatnich miesiącach utrzymywał, że jest na sportowej emeryturze, ale teraz wyzwał do pojedynku swojego byłego rywala – Derecka Chisorę.

Tyson Fury chce trzeciej walki z Dereckiem Chisorą

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Po wygranym pojedynku z Dillianem Whytem Tyson Fury zapowiedział przejście na sportową emeryturę. Mistrz świata organizacji WBC na Wembley ogłosił, że nie interesuje go już zawodowy boks, gdyż wygrał wszystko, co mógł. Król Cyganów nie wytrzymał jednak długo w swoim postanowieniu. Brytyjczyk wyzwał do walki Derecka Chisorę.

Fani boksu doskonale pamiętają, że pięściarze spotkali się już na ringu dwukrotnie. W 2011 roku Tyson Fury pokonał na punkty zawodnika urodzonego w Zimbabwe. Z kolei w drugim pojedynku, który miał miejsce trzy lata później, Dereck Chisora został poddany przez własny narożnik. Trenerzy brytyjskiego wojownika uznali, że ten został zbyt mocno poturbowany przez mistrza WBC. Postanowili więc przerwać walkę przed startem jedenastej rundy.

– Zdecydowałem się wrócić do boksu, ponieważ mogę być pierwszym mistrzem wagi ciężkiej w historii, który będzie miał dwie trylogie: jedną z Deontayem Wilderem, drugą z Dereckiem Chisorą powiedział Tyson Fury.

Co ciekawe, Brytyjczyk zapowiedział, że do najbliższej walki zamierza się przygotowywać z Isaacem Lowem. To były pięściarz walczący w wadze piórkowej, który nie ma jednak doświadczenia trenerskiego.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Dereck Chisora ostatni pojedynka stoczył 9 lipca. Wtedy też zrewanżował się Kubratowi Pulewowi, zwyciężając z Bułgarem na punkty. Decyzja sędziów nie była jednak jednogłośna.

Kołecki walczy o powrót do zdrowia. Cierpienia byłej gwiazdy KSW

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA