ME U-19: Faza medalowa bez Biało-Czerwonych!

28 kwi 2017, 20:38

22 kwietnia reprezentacja Polski kadetów rozpoczęła walkę w Mistrzostwach Europy U-19. Biało-Czerwoni trafili na bardzo wymagających przeciwników. W meczach grupowych musieli zmierzyć się z Rosją, Włochami, Bułgarami, Belgami oraz gospodarzem turnieju, Węgrami.

Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli trzecie miejsce w grupie, co daje im możliwość walki o miejsca 5-8.

22 kwietnia, Polska – Rosja 2:3 (25:23, 23:25, 19:25, 25:16, 15:17)

Biało-Czerwoni rozpoczęli turniej meczem z Rosją. Spotkanie było niesamowicie zacięte i zakończyło się dopiero po tie-breaku, granym na przewagi. Zespoły przez pierwsze dwa sety szły łeb w łeb. Trzecia i czwarta odsłona był zdecydowanie mniej wyrównane, na początku Rosjanie a później Polacy pokazali swoją dominację w danej partii. Zwycięzcę miał wyłonić dopiero piąty set. Podopieczni trenera Macieja Zendeła grali bardzo pewnie, mieli do wykorzystania dwie piłki meczowe. Niestety w końcówce lepsi okazali się Rosjanie i to oni zakończyli spotkanie zwycięstwem.

23 kwietnia, Polska – Włochy 0:3 (9:25, 21:25, 15:25)

Drugim rywalem kadetów była reprezentacja Włoch. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Biało-Czerwonych. Po wielkiej walce z Rosjanami, na naszych zawodników został wylany kubeł zimnej wody. Włosi w nieco ponad godzinę rozprawili się z Polakami. Podopiecznym trenera Zendeła jedynie w drugim secie udało im się nawiązać walkę z przeciwnikiem, w pozostałych nie udało im się przekroczyć granicy dwudziestu punktów.

24 kwietnia, Polska – Węgry 3:0 (25:15, 25:13, 25:14)

Pierwsze swoje zwycięstwo w turnieju Biało-Czerwoni odnieśli pokonując gospodarzy. Polacy widocznie dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przez cały czas trwania spotkania mieli na swoim koncie bezpieczną przewagę, co pozwoliło im grać swobodnie. Ani razu nie pozwolili przeciwnikom przekroczyć granicy piętnastu “oczek”. Bez żadnego problemu odnieśli zwycięstwo nad Węgrami, tym samym dopisując do swojego konta pełną pulę punktów.Dzięki temu wciąż pozostawali w walce o awans do mistrzostw świata.

26 kwietnia, Polska – Bułgaria 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:19)

Podbudowani poprzednim zwycięstwem Biało-Czerwoni pewnie zaczęli to spotkanie od dwóch wygranych setów. Polacy grali bardzo skutecznie, w pierwszej partii Bułgarzy dzielnie dotrzymywali im tempa. Trzecia odsłona po niemałej walce padła łupem rywali naszych reprezentantów. Jednak nie podłamało ich to i od początku czwartego seta pokazywali swoją dominację. Bułgarzy próbowali podejmować walkę, ale ostatecznie to Biało-Czerwoni mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

27 kwietnia, Polska – Belgia 3:1 (16:25, 25:23, 25:18, 25:15)

Podchodząc do ostatniego meczu grupowego, szanse Polaków na awans do strefy medalowej były tylko matematyczne. Pewne było natomiast to, ze pozostaną w turnieju, aby walczyć o miejsca 5-8. Biało-Czerwoni otworzyli spotkanie przegranym setem. Następne odsłony wyglądały już zdecydowanie lepiej. Polscy kadeci przez trzy kolejne sety trzymali prowadzenie w swoich rękach i nie pozwolili rywalowi na przejęcie kontroli nad sytuacją. Wygrana z Belgami spowodowała, że podopieczni trenera Zendeła ulokowali się na trzecim miejscu w swojej grupie. Oprócz możliwości wzięcia udziału w dalszym etapie turnieju daje im to szansę na awans do mistrzostw świata (na tę imprezę awansuje najlepsze 6 drużyn mistrzostw Europy).