ME U-20: Polacy w ćwierćfinale turnieju!

31 lip 2016, 21:41

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w Danii. Awans do najlepszej “ósemki” został wywalczony na parkiecie przeciw Serbii, z którą Polacy wygrali 33:27.

Przed ostatnim spotkaniem wiadomo było, że Polakom wyjście z grupy może dać tylko zwycięstwo. Tak też się stało, a głównym “ojcem sukcesu” został Arkadiusz Moryto. Prawoskrzydłowy wykańczał akcję ze swojej pozycji, jak również z siódmego metra, zdobywając łączną liczbę dwunastu bramek. Jego bramki oraz Karola Siwaka pozwoliły Polsce na prowadzenie z Serbią 10:7 w 21 minucie. Serbowie zdążyli jeszcze wyrównać, jednak dzięki fantastycznemu atakowi, Polacy prowadzili do przerwy 16:12.

Po przerwie Serbowie wykorzystali dekoncentrację polskiego zespołu i doprowadzili do remisu 16:16. Trener Rafał Kuptel wziął czas, podczas którego tchnął w drużynę nowego ducha. Biało-czerwoni odzyskali przewagę kilku bramek, a wyróżniającym się zawodnikiem tego fragmentu gry był Szymon Sićko. Dzięki zwycięstwu Polacy zajęli drugie miejsce w grupie za Francją, a przed Serbią i Szwajcarią, które premiuje do dalszej gry w turnieju.

Polska – Serbia 33:27 (16:16).

Polska: Wiśniewski – Moryto 12, Sićko 7, Siwak 5, Netz 3, Bis 2, Moryn 2, Kawka 1, Rolka 1, Salacz

Serbia: Milosavljev – Arsenić 5, Radovanović 5, Rakocija 5, Kolaković 4, Dakić 3, Barudzić 2, Mitić 2, Marković 1, Gacević, Petrović