ME U-20: Porażka biało-czerwonych z Islandią

2 sie 2016, 19:20

W pierwszym meczu drugiej rundy mistrzostw Europy do lat 20, reprezentacja Polski grała z Islandią. Nasi rodacy nie sprostali jednak temu zadaniu i ponieśli porażkę 24:36. Tym samym zaprzepaścili szansę na awans do strefy medalowej.

Islandia od początku zdominowała Polaków. Szybko zbudowali przewagę, a biało-czerwoni zdobyli pierwsze trafienie dopiero w 7. minucie. Przerwy wykorzystywał trener Kuptel, aby poprawić dyspozycję naszych reprezentantów. To jednak nic nie pomagało, a dodatkowo Islandczycy popisywali się efektownymi zagraniami. Kapitalnie spisywali się na skrzydłach i z łatwością mijali polskich obrońców.

Po pierwszej połowie Polacy mieli siedem bramek straty, ale przerwa nie pozwoliła im na “złapanie oddechu” i poprawienie swojej gry. Islandia nadal kontrowała i nie pozwoliła biało-czerwonym na odrobienie paru piłek. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 36:24 na korzyść islandzkiej reprezentacji.

Polacy na koniec zmagań zmierzą się z Hiszpanią, a potem będą rywalizować o miejsca 5-8.

Islandia – Polska 36:24 (21:14)

Islandia: Gudjonsson – Rikhardsson, O.I. Magnusson, Jonsson, E. Magnusson, Benediktsson, Gislason, S. Magnusson, Styrmisson, Runarsson, A.F. Arnarsson, Hardarson, Kristjansson

Polska: Wiśniewski, Zając – Sićko, Moryto, Mosiołek, Pietruszko, Netz, Rolka, Lemaniak, Skuciński, Bis, Kawka, Moryn, Salacz, Siwak