VIVE W FINAL FOUR!!! Udało się, po piekielnie ciężkim meczu!

Aktualizacja: 19 kwi 2015, 18:49
19 kwi 2015, 17:07

Vive Tauron Kielce pokonało we własnej hali Vardar Skopje 33:31 i tym samym nasza drużyna awansowała do Final Four Ligi Mistrzów! Kielczanie nie dali sobie wyrwać przewagi z pierwszego meczu, który wygrali (22:20).

Tak zaciętego pojedynku fani piłki ręcznej długo nie widzieli. Niemal przez cały mecz wynik oscylował koło remisu, a prawie każda akcja przynosiła bramkę zarówno dla jednej i drugiej strony.

Pierwsza akcja i od razu bramka dla Kielczan, jednak szczypiorniści Vardaru Skopje nie pozostali dłużni i wyrównali stan meczu. Pierwszą przewagę nasi zawodnicy wypracowali dopiero w 15 minucie i tablica świetlna pokazywała wynik 8:6. Niestety przeciwnicy po minucie doprowadzili do remisu i znowu wszystko zaczynało się od początku.

Po chwili zawodnicy z Vive znowu uzyskali nieznaczną przewagę (11:9), niestety po kilku akcjach Macedończycy doszli naszych szczypiornistów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:14 (po kapitalnej asyście Rosy do Dzidziusia)  dla Vive i dodając bramki z pierwszego meczu Kielczanie mieli 4 trafienia zaliczki!

Druga połowa miała identyczny przebieg jak pierwsza. Na  każdą bramkę Kielczan, odpowiadali golem Macedończycy, którzy mimo wielkiej ambicji nie byli w stanie zniwelować straty z pierwszego spotkania.