Udane zakończenie rundy zasadniczej Azotów Puławy

12 mar 2016, 19:39

W ramach 22. kolejki rundy zasadniczej, spotkały się drużyny z trzeciego i czwartego miejsca w tabeli polskiej Superligi. Po ciekawym widowisku, ostatecznie Azoty Puławy zwyciężyły 29:26, czym umocniły swoją trzecią pozycję w Superlidze.

Zespół Azotów był gospodarzem dzisiejszego spotkania i nie pozostawił złudzeń, kto będzie faworytem widowiska w hali MOSiR. Od początku meczu przy prowadzeniu dwóch, trzech bramek pozostawali podopieczni Ryszarda Skutnika (10:7). KPR Legionowo nieznacznie przegrywał po rzucie Michała Prątnickiego w 21 minucie (14:11). W tym okresie jednak parkiet musiał opuścić kołowy gości, Tomasz Kasprzak, kiedy na jego nogę upadł Rafał Przybylski.

Kilka minut później skutecznie akcję ze skrzydła wykończył Przemysław Krajewski (16:11). Trener Robert Lis poprosił o czas, czym poderwał do gry swoich graczy, gdyż trafienia Pawła Gawęckiego i Witalija Titowa podniosły KPR na duchu (17:14). Jednak pod koniec pierwszej połowy swoje bramki dorzucili Puławianie i prowadzili do przerwy z bezpieczną przewagą (19:15).

Druga połowa zapowiadała się na jeszcze ciekawszą i rzeczywiście to podopieczni aktualnego asystenta narodowej kadry Polski z pełną determinacją gonili wynik. Tomislav Stojković wybronił dwie piłki, natomiast po trafieniu Gawęckiego, KPR zbliżył się już na dwie bramki (21:23). W kolejnej akcji bramka spadającego w pole Orzechowskiego nie została uznana. W tym momencie świetną zmianę w Azotach dał Vadim Bogdanow, dwukrotnie skutecznie interweniujący. Z akcją pobiegł Krajewski, którego akcję skończył celną dobitką Paweł Grzelak.

W 53 minucie Rafał Przybylski podwyższył prowadzenie gospodarzy (26:23). Z odpowiedzią pośpieszył Gawęcki (25:27), jednak trzy minuty później Kamil Ciok dostał karę, a bramkę dla Azotów zdobył Michał Kubisztal (28:25). Ostatecznie wynik nie uległ większej zmianie i po bardzo dobrym spotkaniu obydwu drużyn, punkty pozostały jednak w Puławach.

KS Azoty Puławy – KPR Legionowo 29:26 (19:15).

KS Azoty Puławy: Bogdanov, Krupa, Zapora, Grzelak, Kowalczyk, Krajewski , Kubisztal, Masłowski, Orzechowski, Petrovsky, Prce, Przybylski, Śliwiński, Skrabania

KPR RC Legionowo: Krekora, Stojković, Bożek, Brinovec, Ciok, Gawęcki, Ignasiak, Kasprzak, Kowalik, Mochocki, Płócienniczak, Prątnicki, Suliński, Titow, Twardo