Udany początek Hurkacza w Waszyngtonie. Jest już w ćwierćfinale debla

31 lip 2023, 21:51

Hubert Hurkacz udanie rozpoczął zmagania w deblowej rywalizacji podczas turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. W parze z Francesem Tiafoe pokonali w trzech setach amerykański duet Christopher Eubanks – Sebastian Korda i awansowali do ćwierćfinału.

Hurkacz i Tiafoe w ćwierćfinale

W pierwszym secie polsko-amerykański duet nie miał zbyt wiele do powiedzenia. O ile trzy pierwsze gemy były wyrównane, to po czwartym, w którym Eubanks i Korda przełamali Hurkacza i Tiafoe, ich przewaga była wystarczająca do wygrania seta. Ostatecznie Amerykanie wygrali 6:2.

W drugim secie żaden z duetów nie był w stanie przełamać rywali, a z drugiej strony skutecznie bronili piłek przy własnym serwisie. O losach rywalizacji decydował więc tie-break, w którym Eubanks i Korda mieli piłkę meczową przy stanie 9:8. Ostatecznie Hurkacz i Tiafoe zdołali ją obronić, po czym zdobyli trzy punkty z rzędu i doprowadzili do trzeciego seta.

W decydującej partii gra również była wyrównana. Przy stanie 7:6 polsko-amerykański duet przełamał rywali, co było kluczowym momentem spotkania. Hurkacz i Tiafoe nie dali sobie odebrać przewagi i wygrali 10:7, a przy tym całe spotkanie.

Christopher Eubanks/Sebastian Korda vs Hubert Hurkacz/Frances Tiafoe 6:2, 6:7(9), 7:10

Hubert Hurkacz i Frances Tiafoe awansowali tym samym do ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. Ich rywalami będzie zwycięski duet z pary Lloyd Glasspool/Harri Heliovaara – Fabrice Martin/Hugo Nys.

Tour de Pologne. Zwycięstwo Rafała Majki, trzeci Michał Kwiatkowski!