Udany początek sezonu polskich siatkarek. Pewnie rozbiły Francję

24 maj 2023, 19:41

Siatkarki reprezentacji Polski udanie rozpoczęły tegoroczny sezon. Na kilka dni przed zmaganiami w Lidze Narodów zawodniczki Stefano Lavariniego pokonały w towarzyskim starciu Francuzki 4:0 (25:21, 30:28, 25:11, 25:23). W czwartek obie drużyny spotkają się na parkiecie ponownie.

Efektowna wygrana polskich siatkarek

Trenerzy obu reprezentacji umówili się na rozegranie czterech meczów. Oznaczało to, że gdyby na tablicy wyników widniał remis 2:2, wówczas nie doszłoby do tie-breaka. Jak się okazało, pierwsze towarzyskie spotkanie siatkarek reprezentacji Polski skończyło się już po trzech setach.

Przez sporą część pierwszego seta na prowadzeniu były Francuzki, które wygrywały nawet 14:9. Polki ruszyły jednak do odrabiania strat i dokonały tego z nawiązką, wygrywając otwierającą partię 25:21.

W drugim secie to biało-czerwone miały przez długi czas przewagę, aż do końcowych piłek, gdy rywali wyszły na prowadzenie 21:18. Polki zdołały jednak odwrócić losy i wygrały na przewagi 30:28.

Trzeci set był już prawdziwą deklasacją. Podopieczne Stefano Lavariniego wygrały aż 25:11, nie dając przeciwniczkom żadnych szans. Czwarty, ostatni set do pewnego momentu miał podobny przebieg, choć Francuzki w końcówce zaczęły gonić wynik. Ostatecznie to Polki wygrały 25:23 i cały mecz 4:0.

Polska vs Francja 4:0 (25:21, 30:28, 25:11, 25:23)

Polki i Francuzki rozegrają jeszcze jeden mecz towarzyski (czwartek, godz. 17:30). Później polskie siatkarki rozpoczną zmagania w Lidze Narodów. W pierwszym etapie w tureckiej Antalyi rozegrają cztery spotkania – z Kanadą, Włochami, Tajlandią i Serbią.