Maja Chwalińska nie zagra we French Open. Polka przegrała z Rosjanką

24 maj 2023, 17:48

Maja Chwalińska nie zagra w tegorocznej edycji wielkoszlemowego French Open. 21-letnia Polka przegrała w drugiej rundzie eliminacji 6:1, 2:6, 1:6 z Rosjanką Marią Timofeevą i straciła szansę na awans do turniejowej głównej drabinki.

Chwalińska odpada z French Open

Maja Chwalińska udanie rozpoczęła zmagania w eliminacjach do French Open, pewnie wygrywając 6:1, 6:2 z Włoszką Lucrezią Stefanini (105. WTA). Maria Timofeeva (208. WTA) również nie miała problemów w pierwszym meczu, pokonując 6:2, 6:1 swoją rodaczkę Marinę Mielnikową.

Pierwszy set środowego starcia przebiegł w całości pod dyktando polskiej tenisistki. Po pierwszym zaciętym gemie i drugim wygranym przez Rosjankę, w kolejnych pięciu Chwalińska nie dała rywalce żadnych szans i po dwukrotnym przełamaniu pewnie wygrała 6:1.

W drugim secie obie zawodniczki zaliczyły festiwał nieudanych serwisów. Polka przechyliła na swoją szalę tylko dwa gemy, i to przy zagrywce Timofeevej. Ta z kolei aż cztery razy przełamała Polkę, dzięki czemu pokonała ją 6:2 i doprowadziła w całym meczu do remisu.

W decydującej partii rosyjska tenisistka była nie do zatrzymania. Choć dwa pierwsze gemy padły łupem obu zawodniczek, Timofeeva skutecznie rozbijała Chwalińską w kolejnych fragmentach, dzięki czemu pewnie wygrała 6:1 i awansowała do finałowej rundy eliminacji.

Maja Chwalińska (345. WTA) vs Maria Timofeeva (208. WTA) 6:1, 2:6, 1:6

Dla 21-latki to i tak najbardziej jak dotąd udany występ w eliminacjach do Rolanda Garrosa. W 2021 roku Chwalińska odpadła już w pierwszej rundzie po porażce z Majar Szarif.