Udana sobota dla polskich szczypiornistów w Lidze Mistrzów

4 lis 2017, 23:33

W ramach 6. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych rozegrano dwa spotkania w grupie A. W jednym z nich zwyciężyła Barcelona Kamila Syrzaka. W grupach C i D, liczących po pięć drużyn, rozpoczęła się już runda rewanżowa. Ważne zwycięstwo w kontekście awansu odniósł Motor Zaporoże trenera Patryka Rombla.

Bez większych niespodzianek obyło się w starciu “Barcy” z PPD Zagrzeb. Mistrz Hiszpanii od początku pewnie prowadził w spotkaniu, w którym udanie zadebiutował Aaron Palmarsson. Przewaga oscylująca wokół dziesięciu trafień, w drugiej połowie momentami wzrastała nawet do trzynastu bramek. Ostatecznie wygrali zasłużenie, z tą mniejszą różnicą – 32:22. Dobre zawody rozegrał nasz reprezentacyjny kołowy, Kamil Syprzak, który zanotował sześć sześć bramek. Po tym meczu Barcelona awansowała na pozycję wicelidera w grupie A, w której Wisła Płock zmierzy się jutro z Nantes (godz.19:00). Liderem pozostał Vardar Skopje, który grając dziś na wyjeździe, w pokonanym polu pozostawił szczypiornistów z Kristianstad.

Grupa A

FC Barcelona – PPD Zagrzeb 32:22 (17:8)

IFK Kristianstad – Vardar Skopje 23:26 (10:15)

W “polskiej” grupie C bardzo interesujące widowisko oglądali kibice w Montpellier, których drużyna odniosła jednobramkowe zwycięstwo ze Sportingiem Lizbona i przypieczętowała już awans do następnej fazy rozgrywek. Nas bardziej interesował rewanż rozegrany w Charkowie, pomiędzy Motorem a Besiktasem Stambuł. W Turcji padł remis, natomiast w rewanżu wyrównana była jedynie pierwsza połowa, w której Besiktas raz prowadził. W drugie części meczu Motor odskoczył na kilka bramek i utrzymywał bezpieczną przewagę. Jedną z bramek rzucił Paweł Paczkowski.