UFC Fight Night 136 w Moskwie: Błachowicz zwycięża przez poddanie w 2. rundzie! Polak po walce wyzwał do walki mistrza dwóch kategorii wagowych UFC – Daniela Cormiera!!!

Aktualizacja: 16 wrz 2018, 13:51
15 wrz 2018, 22:00

Jan Błachowicz (23-7) zanotował 4. zwycięstwo z rzędu od kwietnia zeszłego roku, w niecałe 2 rundy rozprawiając się z Nikitą Kryłowem (24-6). Ukrainiec poddał walkę po tym, jak Polak założył trójkątne duszenie zza pleców.

Kryłow rozpoczął walkę od kopnięć, a po 30 sekundach sprowadził Polaka do parteru. Błachowicz blokował ręce rywala, choć ten zadał mu kilka celnych ciosów w głowę. Ukrainiec próbował bić łokciem. W połowie rundy to “Cieszyński Książę” przedostał się na górę. Kryłow jednak umiejętnie się bronił.

Początek 2. rundy wyglądał bardzo podobnie, ale tym razem to Polak sprowadził Ukraińca na matę. Kryłow otworzył dojście do pleców, co wykorzystał Błachowicz, zakładając trójkątne duszenie zza pleców. Walka zakończyła się 2. minucie i 41. sekundzie poddaniem się Kryłowa, a oficjalny werdykt to wygrana Błachowicza przez duszenie d’arce. Zwycięstwo z Ukraińcem było drugim tegorocznym triumfem Polaka.

Polak po walce wyzwał do walki mistrza dwóch kategorii wagowych UFC – Daniela Cormiera!!!