Strona główna Pozostałe MMA UFC Fight Night: Kolejne zwycięstwo Daniela Omielańczuka!

UFC Fight Night: Kolejne zwycięstwo Daniela Omielańczuka!

0
Foto: sherdog.com

Daniel Omielańczuk odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w federacji UFC. Tym razem na gali Fight Night 91 w Sioux Falls pokonał faworyzowanego Rosjanina Aleksieja Oleinika, po jednogłośnej decyzji sędziów.

Dla Polaka była to jedna z najtrudniejszych walk stoczonych w karierze. Było to typowe starcie zawodnika parterowego (Oleinik), którego specjalnością są zapasy, oraz stójkowicza lepiej czującego się w wymianach bokserskich – Omielańczuk.

Pochodzący z Ukrainy Rosjanin zgodnie ze swoją charakterystyką szybko sprowadził walkę do parteru, gdzie starał się szukać duszeń i zadawać ciosy z góry. Polak przetrwał jednak ten stan rzeczy i w drugiej rundzie ruszył do bardziej zdecydowanego ataku w stójce. Co więcej w pewnym momencie sam znalazł się na górze, przez co to starcie zapisał na swoją korzyść.

Decydująca o wyniku walki byłą więc runda trzecia. Lepiej zaczął ją Oleinik, który desperacko szedł w parter, Polak jednak nic sobie z tego nie robił, co więcej pod koniec sam obalił przeciwnika. Prawdopodobnie właśnie tą akcją ostatecznie uzyskał uznanie w oczach sędziów, wygrywając przez jednogłośną decyzję dwa do remisu: 29:28, 29:28, 28:28.

Oimelańczuk odniósł tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu w UFC i już bardzo niewiele dzieli go od pierwszej “15” rankingu wagi ciężkiej.

Komentarze