wtorek, 28 czerwca, 2022

UFC potwierdza walkę Jędrzejczyk – Zhang. Znamy miejsce i datę

Organizacja UFC potwierdziła, że już 12 czerwca do oktagonu wróci Joanna Jędrzejczyk. Polska zawodniczka zmierzy się z Chinką Weili Zhang w ramach trzyrundowego pojedynku. Gala UFC 275 będzie miała miejsce w Singapurze.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pierwsze starcie obydwy wojowniczek miało miejsce w marcu 2020 roku na UFC 248. Stawką tamtego pojedynku był pas kategorii słomkowej. Jego posiadaczką była wówczas Chinka. Walka okazała się niezwykłym wydarzeniem i przez wielu uznawana jest za „najlepszą walką kobiet w historii mieszanych sztuk walki”.

Teraz ponownie dojdzie do pojedynku Jędrzejczyk – Zhang. Tym razem jego stawką nie będzie jednak pas mistrzowski. Chinka przegrała z Rose Namajunas podczas UFC 268 i straciła swój tytuł. Dlatego też czerwcowe starcie zakontraktowane zostało tylko na trzy rundy.

Na gali UFC 273 zobaczymy dwa mistrzowskie pojedynki. Starcie o tytuł w wadze półciężkiej odbędzie się pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką. Z kolei pas tytuł wagi muszej zawalczą Valentina Shevchenko i Taila Santos. Największa światowa organizacja MMA w Singapurze pojawi się po raz piąty. Wcześniej UFC organizowało swoje gale tam w 2014, 2017, 2018 i 2019 roku.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA