poniedziałek, 3 października, 2022

Ujawniono nowy ranking FIVB. Duży awans Polek, siatkarze na podium

W środę Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) opublikowała nowy ranking. Polacy zajmują w nim drugie miejsce tuż za plecami Brazylijczyków. Do pierwszej dziesiątki najsilniejszych reprezentacji awansowały również biało-czerwone siatkarski.

Nowy ranking FIVB z Polkami w pierwszej dziesiątce

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Klasyfikacja reprezentacji narodowych prowadzona przez FIVB jest bardzo ważna. To na jej podstawie drużyny rozstawiane są bowiem w kluczowych imprezach. Dlatego wszystkich fanów naszej rodzimej siatkówki powinien ucieszyć fakt, że biało-czerwoni utrzymali swoje pozycji lub awansowali w tym zestawieni. Najnowsze zestawienie zostało opublikowane w środę 8 czerwca. 

Jeśli chodzi o mężczyzn, to tu odbyło się bez żadnych zmian. W klasyfikacji siatkarzy drużyny od pierwszej do trzydziestej pierwszej utrzymały swoje wcześniejsze pozycje. Najlepsza w rankingu okazała się Brazylia, a tuż za nią uplasowały się: Polska, Rosja, Francja i Włochy.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o siatkówkę kobiet. Nasze siatkarki zaliczyły bowiem kolejny awans i aktualnie znajdują się już na dziesiątym miejscu. W porównaniu z poprzednim rankingiem daje to awans o dwie pozycje. Warto jednak podkreślić, że jeszcze w styczniu 2020 roku biało-czerwone znajdowały się dopiero na 26. lokacie.

Przy okazji warto przypomnieć, że już dziś późnym wieczorem męska kadra zainauguruje swój występ w siatkarskiej Lidze Narodów. Mecz Polski i Argentyny będzie zarazem debiutem Nikoli Grbicia na stanowisku trenera biało-czerwonych.

Włosi wycofają się z organizacji siatkarskich MŚ? Co z Polską?Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA