Uniwersjada 2019: Tajwan pokonany, Polacy w półfinale!

11 lip 2019, 16:12

Reprezentacja Polski pokonała Tajwan 3:0  w ćwierćfinałowym meczu turnieju siatkarzy 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu i awansowała do półfinału.

Polacy od początku turnieju nie stracili nawet seta. Dziś także byli w znakomitej dyspozycji. Już od pierwszych chwil pokazywali się z bardzo dobrej strony, przewagę w setach budowali szybko i nie dali się rozwinnąć rywalom, utrzymywali wysoki poziom gry od początku i zachowali pewność siebie aż do ostatniego gwizdka.

Cały mecz był wyraźnie pod dyktando naszej ekipy, biało-czerwoni bardzo szybko i pewnie kończyli zarówno pierwszą, jak i drugą odsłonę. W ostatnim secie nie pozwolili rywalom nawet na zdobycie 10 oczek, co można nazwać siatkarskim nokautem. Szkoleniowiec naszych przeciwników Bronislav Moro próbował rotować składem, ale na nie wiele się to zdało. Dziś to nasi siatkarze okazali się górą i zawalczą o medale letniej Uniwersjady.

Teraz naszych siatkarzy czeka półfinałowe starcie z Rosją. Mecz odbędzie się jutro w samo południe.

Polska – Tajwan 3:0 (25:17, 25:18, 25:9)