Uniwersjada 2023. Kapitalny mecz z Iranem i polscy siatkarze powalczą o złoto!

5 sie 2023, 16:43

Polscy siatkarze rozegrali kapitalne spotkanie w półfinale turnieju rozgrywanego w ramach 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. Biało-czerwoni rozbili Irańczyków 3:0 i awansowali do finału, a w decydującym secie pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 11 punktów.

Kapitalny mecz Polaków z Iranem

Rywalizacja w pierwszym secie do pewnego momentu była dość wyrównana. Siatkarze z Iranu prowadzili 5:3, ale później Polacy nie dali odskoczyć przeciwnikom na zbyt duży dystans. Biało-czerwoni z biegiem czasu zaczęli powiększać przewagę, dzięki czemu pewnie wygrali tę partię 25:21.

Drugi set ponownie stał na wyrównanym poziomie. Irańczycy prowadzili 10:8, następnie nasi siatkarze odrobili stratę z nawiązką, a od stanu 12:12 nie oddali rywalom prowadzenia choćby na jedną akcję. Biało-czerwoni pewnie utrzymywali dystans dzielący ich od przeciwników, pewnie wygrywając seta 25:22.

W decydującej partii Irańczycy kompletnie nie mieli nic do powiedzenia. Od stanu 2:2 polscy siatkarze seryjnie zaczęli zdobywać punkty i znacząco powiększali swoją przewagę nad rywalami. Finalnie Polacy rozbili Irańczyków 25:11 i zasłużenie awansowali do finału!

Polska vs Iran 3:0 (25:21, 25:22, 25:11)

Polscy siatkarze zagrają więc o medal na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Ich rywalami będą Włosi, którzy w półfinale bez straty choćby jednego seta wygrali z Chińczykami.