Uniwersjada 2023. Kapitalny występ polskich siatkarek i są już w półfinale!

3 sie 2023, 16:36

Akademicka Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet pokonała 3:1 Włoszki i wywalczyła awans do półfinału turnieju rozgrywanego w ramach 31. Letniej Uniwersjady w chińskim Chengdu. O awans do finału biało-czerwone zagrają z Chinkami.

Polki w półfinale Uniwersjady

Polskie siatkarki awansowały do fazy pucharowej rywalizacji na Uniwersjadzie po zajęciu drugiego miejsca w grupie A. Na cztery zdobyte przez nie punkty złożyły się porażka 2:3 z Brazylią, a także triumf 3:1 nad Chińskim Tajpej. Ich rywalkami były Włoszki, które w grupie C wygrywały po 3:0 z Hong Kongiem i Indiami.

Reprezentantki Polski po wyrównanej walce okazały się lepsze w dwóch pierwszych setach. W pierwszym prowadziły od pierwszej do ostatniej piłki, ostatecznie triumfując 25:22, natomiast w drugim do rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi, w której ponownie lepsze były biało-czerwone, które wygrały 27:25.

W trzecim secie włoskie siatkarki odpowiedziały znacznie skuteczniejszą grą i zdecydowanym zwycięstwem 25:16. Na nic więcej w tym meczu nie było ich jednak stać. W czwartej partii to Polki były o dwie klasy lepsze, czego efektem był pewny triumf 25:16 i 3:1 w całym spotkaniu.

Polska – Włochy 3:1 (25:22, 27:25, 16:25, 25:16)
Polska: Grabka 2, Piasecka 10, Orzyłowska 7, Rasińska 13, Szlagowska 14, Lisiak 4, Łysiak (l), Nowakowska, Drużkowska 1, Moskwa 2, Łyczakowska, Drabek (l)

Polki mecz półfinałowy zagrają już jutro 4 sierpnia, najprawdopodobniej o godz. 14:00 polskiego czasu, a ich rywalkami będą siatkarki z Chin. O 9:00 rano swój ćwierćfinał przeciwko Ukrainie rozegrają siatkarze.