Uniwersjada 2023. Polki ograły Brazylijki i sięgnęły po brąz!

6 sie 2023, 16:46

Polskie siatkarki wygrały 3:1 z Brazylijkami i sięgnęły po brązowy medal na rozgrywanej w chińskim Chengdu 31. Letniej Uniwersjadzie. Dla biało-czerwonych jest to pierwszy medal na imprezie tej rangi od 14 lat.

Kapitalny mecz polskich siatkarek

Mecz o trzecie miejsce na Uniwersjadzie w Chengdu rozpoczął się dla polskich siatkarek bardzo źle. W pierwszym secie Brazylijki prowadziły od pierwszej akcji i nie oddały przewagi do samego końca. Ich dominacja z biegiem czasu stawała się coraz większa i finalnie dała im triumf aż 25:12.

W drugim secie Polki odrobiły lekcję z pierwszej partii i były w stanie przeciwstawiać się rywalkom. Prowadziły 15:8, a następnie 20:13 i choć w tym momencie w ich grę wdarła się nonszalancja, która pozwoliła Brazylijkom na wyrównanie stanu (21:21), w końcówce biało-czerwone były skuteczniejsze i wygrały 25:23.

W trzecim secie Polki były w stanie narzucić swój plan na tę partię. Po wyjściu na prowadzenie 7:2 rywalki co prawda niemal odrobiły straty (13:12), ale nasze siatkarki były w stanie utrzymywać wystarczającą przewagę. W kluczowych akcjach odpierały ataku Brazylijek i wygrały 25:21.

Czwarta partia rozpoczęła się od wygranych punktów przez przeciwniczki, ale od stanu 9:8 Polki zupełnie kontrolowały przebieg spotkania. Nie pozwoliły rywalkom na doskoczenie do nich na choćby 1-2 punkty i wygrały 25:20, sięgając tym samym po brązowy medal Uniwersjady.

Brazylia vs Polska 1:3 (25:12, 23:25, 21:25, 20:25)

Dla polskich siatkarek jest to trzeci w historii medal na uniwersjadowych zmaganiach. W 2007 roku wywalczyły złoto po zwycięstwie 3:0 nad Serbkami, natomiast dwa lata później sięgnęły po brąz.