Uniwersjada 2023. Polscy siatkarze nie dają rywalom żadnych szans

31 lip 2023, 14:35

Akademicka Reprezentacja Polski doskonale rozpoczęła zmagania w 31. Letniej Uniwersjadzie, która rozgrywana jest w chińskim Chengdu. W pierwszym meczu fazy grupowej zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Luksa wygrali z Portugalią. W drugim spotkaniu udało im się pokonać siatkarzy z Hongkongu.

Uniwersjada 2023. Polscy siatkarze wygrywają bez straty seta

W piątek oficjalnie rozpoczęła się 31. Letnia Uniwersjada. Polscy sportowcy w chińskim Chengdu rywalizują w kilkunastu dyscyplinach, takich jak m.in. badminton, gimnastyka sportowa, judo, koszykówka, lekka atletyka, łucznictwo, pływanie czy siatkówka. Właśnie w ostatniej z wymienionych doskonale radzi sobie Akademicka Reprezentacja Polski prowadzona przez Dariusza Luksa.

Pierwszy mecz fazy grupowej młodzi biało-czerwoni zawodnicy wygrali gładko 3:0 z Portugalią. W pierwszym secie Polacy stracili zaledwie 12 punktów, w drugim 15, natomiast w trzecim siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego zdołali urwać naszym 20 oczek.

W drugim spotkaniu uniwersjady nasi siatkarze zmierzyli się z natomiast reprezentacją Hongkongu. Ponownie nie dali swoim rywalom żadnych szans na wygraną i po raz drugi wygrali 3:0 (25:11, 25:19, 25:14). W dwóch pierwszych spotkaniach Polacy nie stracili więc nawet jednego seta.

Mamy taką grupę, jaką mamy, ale nie możemy zgubić koncentracji, bo musimy być gotowi, jak przyjdzie mecz, który będzie już o pozostanie w turnieju, czy o medal. Musimy być czujni – powiedział po meczu kapitan polskiej drużyny Łukasz Kozub.

Skład Akademickiej Reprezentacja Polski: Łukasz Kozub, Damian Kogut, Dawid Woch, Kewin Sasak, Michał Gierżot, Mateusz Poręba, Kamil Szymura (libero) oraz Jakub Czyżowski, Mariusz Magnuszewski, Dawid Dulski, Maciej Krysiak, Jakub Abramowicz. Trener: Dariusz Luks.