Thriller w meczu Polek! Minimalna przegrana w tie-breaku z mistrzyniami olimpijskimi

28 cze 2023, 10:56

Siatkarki reprezentacji Polski zanotowały drugą porażkę w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczni Stefano Lavariniego po pełnym emocji i zwrotów akcji przegrały 2:3 z mistrzyniami olimpijskimi, Amerykankami.

Thriller na korzyść Amerykanek

W pierwszym secie polskie siatkarki praktycznie od samego początku miały minimalną przewagę, ale mistrzynie olimpijskie nie dawały im odskoczyć na zbyt dużą liczbę punktów. Zmieniło się to w samej końcówce seta – Polki spisywały się znakomicie i zdecydowanie odskoczyły od rywalek, wygrywając tę partię 25:17.

W drugim secie podrażnione Amerykanki zrewanżowały się ze sporą nawiązką. Choć do pierwszej przerwy technicznej Polki dotrzymywały im kroku, później na parkiecie dominowały już tylko zawodniczki z USA. Sukcesywnie budowały swoją przewagę, która ostatecznie wyniosła 10 punktów – mistrzynie olimpijskie wygrały 25:15.

Trzeci set był znacznie bardziej wyrównany, niż dwie pierwsze partie. Amerykanki przez sporą część gry minimalnie prowadziły, ale w końcówce to Polki wyszły na prowadzenie 23:21. Były bliskie dokończenia seta na swoją korzyść, ale ostatecznie o jego losach decydowała gra na przewagi – w niej lepsze były rywalki, które wygrały 27:25.

W czwartym secie polskie siatkarki o mały włos nie zaprzepaściłyby nadziei na zwycięstwo. Od stanu 15:14 budowały swoją przewagę nad Amerykankami i prowadziły już 23:20, ale rywalki zdołały wyrównać do stanu 24:24. Miały nawet trzy piłki meczowe, ale każdą z nich biało-czerwone obroniły, a potem wygrały tę partię 30:28.

Piąty, decydujący set również był pełen zwrotów akcji. Polki miały już sporą przewagę przy stanie 7:3, ale i tym razem Amerykanki zdołały odrobić straty do wyniku 10:10. Później o losach spotkania decydowały tak naprawdę pojedyncze akcje i gra na przewagi. Tym razem ponownie to mistrzynie olimpijskie były lepsze – wygrały 16:14 i cały mecz 3:2.

USA vs Polska 3:2 (17:25, 25:15, 27:25, 28:30, 16:14)

Przed polskimi siatkarkami jeszcze trzy mecze w koreańskiej części Ligi Narodów. W czwartkowe południe zmierzą się z Niemkami, następnie w piątek czeka je starcie z Bułgarkami, natomiast w niedzielę zmierzą się z Koreankami.