Zawodniczki Vistalu brązowymi medalistkami!

Aktualizacja: 15 maj 2016, 19:29
15 maj 2016, 17:23

Po sobotniej wygranej Vistalu w pojedynku o trzecie miejsce było 2 do 1 dla gdyńskiej drużyny. W niedzielę rozegrano czwarte spotkanie. Vistal Gdynia pokonał Start Elbląg i wywalczył trzecie miejsce.

Zarówno Start jak i Vistal wyszły na ten mecz mocno zmobilizowane i skoncentrowane. Wynik meczu otworzyła Emilia Galińska i miejscowe w 5. minucie meczu prowadziły 2 do 0. W odpowiedzi Muchocka i przyjezdne swoją pierwszą bramkę zdobyły w 8. minucie. Do 28. minuty toczyło się w miarę wyrównane spotkanie a po bramce Lisewskiej był wynik 10 do 8 dla gospodyń. Od tego momentu Vistal zagrał skutecznie i po celnych rzutach m.in. Zych i Kobylińskiej zespół Pawła Tetelewskiego powiększył prowadzenie i do przerwy prowadził czterema bramkami (13:9).

Drugą część meczu lepiej zaczął zespół z Gdyni i w 40. minucie po bramce Kobylińskiej przewag wzrosła do sześciu bramek (18:12). Przyjezdne starały się dogonić wynik i zniwelować różnicę do rywalek. Na 10 minut przed końcem udało się drużynie Andrzeja Niewrzawy zniwelować różnicę do trzech bramek (22:19). Jednak miejscowe nie zamierzały oddać tego meczu i zakończyć rywalizację u siebie w domu. Kolejne bramki m.in. Aleksandry Zych dały upragnione zwycięstwo i w efekcie drużyna Vistalu zajęła 3. miejsce w tegorocznych rozgrywkach.

Vistal Gdynia – EKS Start Elbląg 26:21 (13:9)

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Radzikowska, Tasić, Matieli, Błaszkowska

EKS Start Elbląg: Szywerska, Warywoda – Balsam, Dankowska, Hawryszko, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Matuszczyk, Kwiecińska, Szopińska, Pinda, Gerej, Lisewska, Świerżewska, Andrzejewska