Vistal Gdynia rozpoczyna od wygranej w Lubinie

4 wrz 2016, 17:40

W Lubinie w spotkaniu rozpoczynającym sezon 2016/2017 spotkały się dwie drużyny, które pretendują do gry o medale. Po bardzo dobrym widowisku lepsze okazały się przyjezdne, które pokonały miejscowe Zagłębie Lubin 29 do 24.

Metraco Zagłębie Lubin 24:29 (9:14) Vistal Gdynia

Spotkanie rozpoczęło się od celnego trafienia Milojević a w odpowiedzi dla drużyny gości bramkę zdobyła Aleksandra Zych. Od początku mecz był bardzo wyrównany. W 4. minucie po bramce Kobylińskiej z karnego było 3 do 3. Po celnych rzutach Szarawagi i Kozłowskiej drużynie Vistalu udało się odskoczyć na dwie bramki przewagi (8` 3:5). Kibice zgromadzeni na hali oglądali zacięty pojedynek, obfitujący od początku w rzuty karne i żółte kartki. W 15. minucie Kobylińska pewnie trafia z karnego i jej drużyny prowadziła już różnicą trzech bramek (5:8). Miejscowe zaczęły odrabiać straty do rywalek i w 20. minucie po bramce Malty zmniejszyły różnicę do jednej bramki (9:10). Kontra zespołu gości i Monika Kobylińska zdobywa bramkę (22` 9:11). Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, przy stanie 9 do 13 dla Vistalu, timeout dla gospodyń. Po wznowieniu Aleksandra Dorsz zdobyła bramkę dla Vistalu i po gwizdku na przerwę przyjezdne prowadziły 14 do 9.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrych akcji obu zespołów w obronie. Pierwsze celne trafienie w tej części gry to zasługa Buklarewicz. Gospodynie zdeterminowane rzuciły się do odrabiania strat i po pięciu minutach było już tylko 12 do 15. Kolejne minuty walki na parkiecie i gra toczyła się bramka za bramkę. W 42. minucie zespół Pawła Tetelewskiego miał już pięć goli przewagi (16:21). Piętnaście minut przed końcowym gwizdkiem karnego dla Metraco wykorzystała Malta ale w odpowiedzi karnego również rzuciła Kobylińska (18:22). Ponownie bramkę dla Metraco rzuca Buklarewicz a dla Vistalu Matieli i Kozłowska (48` 19:24). Przez następne minuty trwała walka na parkiecie a w roli głównej bramkarki obu zespołów – Maliczkiewicz i Kordowiecka. Dopiero w 53. minucie wynik dla gości podwyższa Janiszewska. Miejscowe odpowiadają bramką ale to samo robi zawodniczka Vistalu Dorsz (54` 20:26). Nadzieję na dobry wynik dały jeszcze dwie bramki zdobyte przez Grzyb i Semeniuk (57` 22:26) i skuteczna obrona karnego przez Maliczkiewicz. Gdy Jochymek dołożyła jeszcze do tego bramkę to zrobiło się bardzo emocjonująco (23:26). Dwie minuty do końca i znowu zabójczo skuteczna Monika Kobylińska! Bramka Semeniuk nic nie dała bo w odpowiedzi dwukrotnie trafia Aleksandra Dorsz (59` 24:29). I takim też wynikiem zakończył się ten niezwykle twardy i emocjonujący pojedynek.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb, Mączka, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarewicz, Wiertelak, Ważna, Marić, Jochymek, Malta, Milojević, Walczak

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Kamińska – Janiszewska, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Macedo, Kozłowska