Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi Mężczyzn

29 kwi 2017, 14:18

W ćwierćfinale PGNiG Superligi Mężczyzn broniący tytuł, Vive Tauron Kielce podejmował zespół Górnika Zabrze. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się kielczanie, którzy wygrali zdecydowanie 33:23. Podobnie jak w poprzednim starciu to Vive dyktowało warunki i odniosło zwycięstwo 32:19. W półfinale zmierzy się z MMTSem Kwidzyn.

Od początku meczu dominowali kielczanie – bramki zdobywali Jurecki, Kus i Lijewski. Po obu stronach pojawiały się błędy, ale do dziesiątej minuty zabrzanie nie byli w stanie pokonać bramkarza Vive. Pierwsze trafienie dla gości zdobył Adamuszek (6:1). Dodatkowo skuteczną obroną popisał się Galia, a karę dostał Daćko. Mistrzowie Polski spokojnie kontynuowali swoją grę i przewaga utrzymywała się. Miejscowi sprytnie rozgrywali piłkę, a w jednej z wymian Paczkowskiego z Bombacem zakończył Reichmann (12:3). Przez następne minuty gra znacznie zwolniła, a dwa błędy popełnił Bielecki. Pomimo tego, różnica była zbyt duża, aby wynik mógł ulec znacznej zmianie. Zabrzanie grali niepewnie i pierwszą połowę bramką zakończył Jurecki (18:7).

Podczas pierwszych minut drugiej części Górnik nadal był bezradny – Tokaj rzucił niecelnie, a Slujiters źle podał do Tomczaka. Piłki również gubili kielczanie, ale różnica nadal była ogromna (20:9). Bramki zaczęli zdobywać zabrzanie, lecz w 39. minucie gorszy moment przełamał Lijewski. Chwilę po tym, Vive musiało grać w osłabieniu bez Kusa, który został wykluczony. Padało mało bramek, a dwa razy z rzędu nie trafił Lijewski. Przewaga kielczan oscylowała wokół dziesięciu trafień (24:14). Gospodarze dobrze spisywali się w defensywie, lecz Glińskiemu udało się zdobyć bramkę. Wygrana Mistrzów Polski była pewna, a spotkanie zakończył rzutem karnym Aguinagalde (32:19).

Vive Tauron Kielce – NMC Górnik Zabrze 32:19 (18:7)

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – M. Jurecki, Jachlewski, Zorman, Bielecki, Lijewski, Aguinagalde, Chrapkowski, Reichmann, Kus, Paczkowski, Walczak, Bombac, Djukić

NMC Górnik Zabrze: Kicki, Kornecki, Galia – Buszkow, Tomczak, Piątek, Daćko, Tatarincew, Gliński, Ścigaj, Sluijters, Adamuszek, Fąfara, Tokaj