W dwumeczu Polska wygrywa z Holandią

Aktualizacja: 17 cze 2016, 11:59
15 cze 2016, 21:13

W pierwszym meczu nasza reprezentacja wygrała w Katowicach z Holandią 27 do 21. Spotkanie rewanżowe zostało rozegrane w hali Fitland XL w Sittard a stawką tego pojedynku był awans na styczniowe mistrzostwa świata we Francji. Reprezentacja Polski dość niepodziewanie jedną bramką przegrała to spotkanie (25:24) ale w dwumeczu była lepsza i awansowała na MŚ.

Spotkanie rozpoczęło się od nieskutecznych ataków gospodarzy. W 5. minucie pierwszą bramkę w tym meczu z rzutu karnego zdobył Przemysław Krajewski. Niecelnie rzucał Van Olphen a z naszej strony Jurecki i Syprzak nie zmarnowali okazji i w 10. minucie prowadziliśmy 3 do 0. Pierwszą bramkę dla miejscowych rzucił w tym czasie Leenders.

Gospodarze w 15. minucie spotkania doprowadzili do wyrównania – po skutecznej akcji na celnie rzucił Van Olphen i było już po 4. Kibice zgromadzeni w hali Sittard oglądali wyrównany pojedynek. W 20. minucie po bramce Steinsa z karnego był remis 7:7 ale Gębala i Wiśniewski wyprowadzili naszą drużynę na dwubramkową przewagę. Kolejne minuty to nieskuteczna gra obu zespołów. 25. minuta – Przemysław Krajewski skutecznie z 7 metrów a po chwili Paczkowski zdobył bramkę i ponownie wychodzimy na trzy bramki prowadzenia (8:11). Holendrzy na 30 sekund przed gwizdkiem zdobyli bramkę (Miedema) a na 3 sekundy przed końcem celnie trafił Masłowski.

Na przerwę drużyna Tałanta Dujszebajewa schodziła prowadząc 13 do 10.

Drugą część spotkania otworzył Van Schie zdobywając w 32. minucie jedenastą bramkę dla swojej drużyny. Dla Biało-czerwonych skutecznie akcję zakończył Kamil Syprzak (11:14). W 34. minucie po faulu dwie minuty kary dostał Leenders, minutę później karnego wykorzystał Kus (11:15). Dwie minuty później ponownie Kus był skuteczny z lini siedmiu metrów (12:16). W odpowiedzi ładną akcję na bramkę zamienił Steins (13:16).

Kolejne minuty i szybkie bramki dla obu ekip – dla Polski m.in. Daszek i Rojewski, dla gospodarzy ponownie Jorn Steins oraz Boomhouwer i Haenen i w 45. minucie prowadziliśmy 21 do 17. Od tego momentu gra naszej drużyny się zacięła a Holendrzy niesieni dopingiem skutecznie kończyli swoje akcje. W 49. minucie po bramce Haenena doprowadzili do wyniku stykowego 20 do 21. Minutę później Boomhouwer doprowadził do remisu po 21. Ponownie Boomhouwer i niespodziewanie gospodarze wyszli na prowadzenie (22:21). Na sześć minut przed końcem trener Dujszebajew poprosił o czas. Po wznowieniu gry nieskuteczna akcja naszej drużyny – gubimy piłkę i miejscowi mieli okazję do podwyższenia wyniku. Co też się stało i bramkę rzucił Smits (23:21).

Na trzy minuty przed końcem gospodarze prowadzili 25 do 23. Celne zagranie na koło i Kamil Syprzak rzuca bramkę. Dwie minuty do końca – błąd w ataku Holendrów i Polska miała szansę na wyrównanie – tym razem jednak Syprzak nie zdołał pokonać bramkarza rywali (25:24). Małe zamieszanie po faulu na Syprzaku i w ostatnich sekundach Kamilowi nie udało się rzucić bramki i ostatecznie mecz wygrała Holandia.

Holandia – Polska 25:24 (10:13)