W weekend 68. Halowe Mistrzostwa Polski. Gwiazdy pojawią się w Toruniu

13 lut 2024, 11:59

Arena Toruń ugości w tym miesiącu już drugą wielką imprezę lekkoatletyczną, Za nami imponujący ORLEN Copernicus Cup, a przed nami 68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Impreza, która odbędzie się w dniach 17 i 18 lutego, to ważny element przygotowań do igrzysk olimpijskich w Paryżu.Swoboda, Lisiek i Skrzyszowska ponownie odwiedzą Toruń

Halowe mistrzostwa świata w szkockim Glasgow, mistrzostwa Europy w Rzymie, a przede wszystkim igrzyska olimpijskie w Paryżu. Kalendarz imprez lekkoatletycznych jest w tym roku naprawdę wyjątkowy. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze poszczególne mityngi i czempionaty krajowe, co sprawia, że w bieżącym sezonie praktycznie co weekend czekają na kibiców wielkie sportowe emocje.

Już 17 i 18 lutego w Arenie Toruń odbędą się 68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, w których udział wezmą największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki. W toruńskiej hali zobaczymy medalistów halowych mistrzostw Europy w Stambule oraz mistrzostw świata w Budapeszcie na czele z Ewą Swobodą, Pią Skrzyszowską, Jakubem SzymańskimPiotrem Liskiem.

Przedsmak tego, co będziemy mogli zobaczyć podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski, dostaliśmy na mityngu ORLEN Copernicus Cup, w którym biało-czerwoni pokazali klasę. Swoboda w Toruniu osiągnęła w biegu na 60 metrów najlepszy czas w tym roku na świecie, Szymański triumfował w biegu przez płotki z drugim wynikiem w karierze, a także bardzo dobrze spisali się Piotr Lisek i Pia Skrzyszowska.

Toruń jest naszą zimową stolicą lekkiej atletyki, do stałych imprez, jakimi w ostatnich latach są mityng ORLEN Copernicus Cup i halowe mistrzostwa Polski, dojdą jeszcze mistrzostwa świata. Jestem dumny z tego, co zbudowaliśmy w naszym regionie. Nie zapominajmy także, iż Bydgoszcz będzie wkrótce gospodarzem jubileuszowych, 100. lekkoatletycznych mistrzostw Polski – powiedział Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Jakub Szymański, lekkoatletyka
Fot. Paweł Skraba / Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki

Warto pamiętać, że także Toruń będzie gospodarzem halowych mistrzostw świata w 2026 roku, kolejny raz udowadniając, że cieszy się dużym zaufaniem światowych władz i ma renomę doskonałego organizatora.Startują halowe mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce. Liczba zgłoszeń robi wrażenie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA