Waleczna SPR Stal Mielec uległa Azotom Puławy

10 mar 2017, 22:16

W klasyku PGNiG Superligi SPR Stal Mielec przegrała na własnym parkiecie z Azotami Puławy. O wyniku spotkania przesądziły jego pierwsze minuty.

Zawodnicy Stali są znani z tego, że mecze u siebie zawsze rozpoczynają odważnie i skutecznie. I nieważne kto akurat był przeciwnikiem. Nawet Vive Tauron Kielce w Mielcu przez pierwsze 30 minut miał ogromne problemy. Tym razem było jednak inaczej. Mielczanie fatalnie weszli w mecz, czego skutkiem był wynik 0:5 po sześciu minutach spotkania.

Dopiero wtedy gospodarze przebudzili się i rozpoczęli pościg za uciekającymi Azotami. Sygnał do odrabiania strat dali skrzydłowi Paweł Wilk i Rafał Krupa. Ich akcje zakończyły się powodzeniem i dodały nieco wiatru w żagle przygaszonym początkiem spotkania mielczanom.

Do końca pierwszej połowy zawodnikom Stali udało się zniwelować straty do trzech trafień. Również drugie 30 minut rozpoczęli z przytupem jasno dając do zrozumienia przeciwnikom, że łatwo rezygnować nie zamierzają. W 44.minucie po kolejnym trafieniu Pawła Wilka strata gospodarzy do Puław wynosiła już tylko dwie bramki.

Wtedy jednak górę wzięło doświadczenie i zdecydowanie dłuższa ławka zespołu Azotów Puławy. Przyjezdni trafili trzy razy z rzędu i ponownie odskoczyli na bezpieczną odległość. To był decydujący moment meczu. Z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze. Stać było ich jeszcze na zryw w samej końcówce spotkania, ale nie mógł on już zmienić losów spotkania.

Ostatecznie Azoty Puławy wygrały w Mielcu 33:29. – Staraliśmy się, walczyliśmy, ale ciężko gra się mecz z tak klasowym rywalem gdy zaczyna się od 0:5. Będziemy starać się i walczyć dalej. Liczymy na lepszy rezultat w środę w Gdańsku – podsumował po spotkaniu trener SPR Stali Tomasz Sondej.

SPR Stal Mielec – Azoty Puławy 29:33 (12:15)

Stal: Lipka, Wiśniewski, Łukawski, – Wilk 3, Krępa 5, Janyst 3, Rusin, Miedziński, Kłoda, Kubisztal, Kirilenko 4, Demtiew 9, Basiak, Krygowski, Krupa 5, Ćwięka. Trenerzy: Tomasz Sondej i Krzysztof Lipka

Azoty: Boganow, Koszowy, – Petrovsky 5, Kuchczyński 1, Orzechowski, Łyżwa 1, Kubisztal 1, Skrabania 1, Przybylski 4, Grzelak, Masłowski 1, Kowalczyk 3, Krajewski 8, Jurecki, Prce 1, Sobol 7. Trener: Marcin Kurowski.

Widzów: 290 Sędziowali: Dębski i Rodacki (obaj Kielce)