Reklama

WBC po stronie Polski. Walka Rivas – Różański odbędzie się w Rzeszowie!

Wspaniała wiadomość dla fanów pięściarstwa. Podczas odbywającego się w Acapulco zjazdu federacji WBC jedną ze spraw, które wymagały rozpatrzenia, była kwestia kolejnej walki mistrza świata WBC wagi bridger, czyli Oscara Rivasa. Organizacja zgodziła się, aby pojedynek odbył się w Polsce, a rywalem Kolumbijczyka oficjalnie został uznany Łukasz Rózański.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Mamy to! Walka o mistrzostwo świata odbędzie się w Polsce

Jakiś czas temu federacja WBC utworzyła nową kategorię – bridger, której górny limit ustalono na 101,6 kilograma. Pierwszym, historycznym mistrzem, został Oscar Rivas (28-1, 19 KO). Tytułu czempiona miał bronić w walce z Polakiem – Łukaszem Różańskim. Pojedynek z udziałem rzeszowianina był jednak już kilkukrotnie przekładany.

Pierwotnie do walki Oscar Rivas – Łukasz Różański miało dojść już 13 sierpnia na stadionie w Cali. Niestety, wszystkie strony zapowiadanego pojedynku zostały oszukane przez kolumbijskiego promotora Juana Carlosa Moreno. Walka nie odbyła się więc w wyznaczonym terminie ani w żadnym kolejnym, o którym informowały media i branżowi specjaliści.

Sprawa z mistrzowskim pojedynkiem komplikowała się coraz bardziej, a w mediach pojawiały się informacje, że w ogóle może do niego nie dojść, a Różańskiego w ringu zastąpić ma Alen Babić. Nic z tego. Federacja WBC potwierdziła dziś, że to Polak zmierzy się z mistrzem świata wagi bridger Oscarem Rivasem. Pojedynek ma odbyć się w Rzeszowie, a prawdopodobna data to 25 lutego! Ogromna w tym zasługa promotora Andrzeja Wasilewskiego, który robił wszystko, aby doprowadzić do wspomnianego pojedynku.

Walka Różański – Rivas będzie pierwszym pojedynkiem o zawodowe mistrzostwo świata zorganizowanym w Polsce od 2016 roku. Wówczas w Trójmieście pas WBO wagi cruiser na rzecz Ukraińca Ołeksandra Usyka stracił Krzysztof Głowacki. Sześć walk na terenie naszego kraju, których stawką były tytuły mistrzowskie, stoczył w naszym kraju również Krzysztof Włodarczyk.

Oprócz walki Rivasa i Różańskiego federacja WBC zarządziła eliminator między zawodnikami zajmującymi dwa pierwsze miejsca w rankingu wagi bridger. Oznacza to, że niedługo zmierzą się ze sobą również Alen Babić i Ryad Merhy.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Walka Różański – Rivas w Rzeszowie? „Rozmawiałem już z prezydentem”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama