Strona główna Sporty zimowe Pjongczang 2018 Walter Hofer dla TVP: Byłem krok od zakończenia konkursu

Walter Hofer dla TVP: Byłem krok od zakończenia konkursu

0

Walter Hofer w rozmowie z TVP przyznał, że przy skoku Simona Ammanna był bliski decyzji o zakończeniu konkursu. Zabrakło jedynie impulsu, gdyby jeden z zawodników zgłosił taką propozycje, dyrektor zawodów prawdopodobnie odwołał by pierwsze zmagania skoczków na Igrzyskach w Pjongczangu.

Sobotni konkurs przerywany był wielokrotnie przez silnie wiejący wiatr. Najbardziej newralgicznym momentem był moment, a właściwie dobrych kilka minut przed skokiem Ammanna. Szwajcar w drugiej serii aż pięciokrotnie meldował się na belce startowej. Jeszcze w trakcie konkursu pojawiały się zarzuty na temat niesprawiedliwych warunków i kontynuowania konkursu. Wątpliwości miał też dyrektor zawodów.

– Przy skoku Simona Ammanna w drugiej serii byłem mały krok od decyzji o zakończeniu konkursu. Gdyby którykolwiek z pozostałych zawodników zgłosił taką sugestię, pewnie bym się złamał – powiedział dla TVP Walter Hofer.

Konkurs był jednak kontynuowany. Grubo po północy czasu koreańskiego został zakończony zwycięstwem Andreasa Wellingera. Dwa medale zdobyli Norwedzy: drugi Johann Adre Forfang i trzeci Robert Johansson.

Kolejny indywidualny konkurs na dużej skoczni w Pjongczangu odbędzie się w sobotę, 17 lutego. Drużynówkę oglądać będziemy w poniedziałek 19 lutego.

Komentarze