Strona główna Pozostałe Sporty walki WBSS: ćwierćfinał Masternak – Dorticos oficjalnie 20 października w Orlando

WBSS: ćwierćfinał Masternak – Dorticos oficjalnie 20 października w Orlando

0

Końcówka tego roku przynosi pasjonujące dla sympatyków boksu pojedynki z udziałem polskich pięściarzy. Pojutrze z byłym mistrzem świata zmierzy się Adam Kownacki, dokładnie za miesiąc Tomasz Adamek zawalczy z Jarrellem Millerem, a za 6 tygodni Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) postara się przejść do półfinału 2. edycji turnieju World Boxing Super Series. Na drodze „Masterowi” stanie mocno bijący Yunier Dorticos (22-1, 21 KO). 

Pierwszy sezon rozgrywek WBSS odbył się w kategoriach super średniej oraz junior ciężkiej. W każdej wadze organizatorzy wytypowali 8 zawodników (w tym także mistrzów świata), a na najlepszego czekało Trofeum im. Muhammada Alego. Masternak, podobnie jak Krzysztof Głowacki, pełnił w tamtym roku rolę rezerwowego turnieju. W poprzedniej edycji Dorticos dotarł do półfinału, jednak musiał uznać wyższość Murata Gassijewa, który w ćwierćfinale znokautował w 3. rundzie Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka.

Od poniesionej w grudniu 2015 roku porażki po wyrównanej walce z Tonym Bellew Masternak odniósł 5 zwycięstw, z których najcenniejszym jest to ostatnie z Yourim Kalengą w trakcie Polsat Boxing Night VIII.

World Boxing Super Serie, ćwierćfinały kategorii junior ciężkiej:

Mairis Briedis – Noel Gevor

Yunier Dorticos – Mateusz Masternak

Krzysztof Głowacki – Maksim Własow

Andrew Tabiti – Rusłan Fajfer

Źródło: WBSS/Własne

 

Komentarze