Strona główna Pozostałe Sporty walki Weekend pod znakiem boksu!

Weekend pod znakiem boksu!

0

W zbliżający się weekend kibice boksu nie będą mogli narzekać na brak emocji. Wszyscy pasjonaci szermierki na pięści z niecierpliwością czekają na pojedynek Andrzeja Fonfary (26-3, 15 KO) z Julio Chavezem Juniorem (48-1-1, 32 KO). Ciekawie powinno być również na gali w Legionowie. 

Jeśli będzie ktoś chciał zobaczyć obydwa wydarzenia czeka go nieprzespana noc z soboty na niedzielę. Transmisja(Polsat Sport) z gali w Legionowie zaplanowana jest na godzinę 20:00 i zakończy się po północy. O 3:20 trzeba będzie zmienić kanał na TVP1 i oczekiwać na pojedynek Andrzeja Fonfary z ulubieńcem meksykańskiej publiczności Julio Cesarem Chavezem Juniorem.

Stawką walki walki Fonfary nie będzie mistrzowski tytuł, a jedynie pas WBC International. Jednak zwycięzca tego pojedynku otrzyma wysokie miejsce w rankingach oraz przepustkę do jeszcze większych walk i dużych pieniędzy. Według bukmacherów faworytem pojedynku jest meksykanin. Na jego wygranej za postawioną złotówkę można zarobić 1,30, a w przypadku wygranej Polaka jest to 3,70. Wśród polskich fanów widać jednak większy optymizm, niż przed walką mistrzowską Fonfary ze Stevensonem, czy próbami odebrania pasów Władimirowi Kliczce przez Tomasza Adamka i Mariusza Wacha.

Walką wieczoru gali Wojak Boxing Night w Legionowie będzie rewanżowy pojedynek Pawła Głażewskiego (23-3, 5 KO) z Maciejem Miszkińem (16-3, 4 KO). Ciekawie zapowiada się również walka Rafała Jackiewicza (43-12-2 21 KO) z Kamilem Szeremetą (9-0, 1 KO). W ringu zobaczymy także m.in. Andrzeja Sołdrę (11-1, 5 KO).

Nie zapominajmy o sobotnim meczu ligi WSB  Rafako Hussars Poland – USA Knockouts. Tomasz Jabłoński stanie przed szansą wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej. Będziemy mogli to zobaczyć na TVP Sport od 21:00.

Dodatkowo na polskich kanałach sportowych będą transmitowane gale bez udziału Polaków. W piątek na Eurosporcie gala z Le Cannet. W sobotę na FightKlubie gale z Uncasville i Lazio, a na Polsat Sport Extra z Liverpoolu. W niedziele nad ranem na kanałach Polsatu będą pokazywane gale z Verony i Arlington.

 

 

 

Komentarze