World Grand Prix: Wielki sukces Polek!

18 cze 2016, 21:26

Spotkanie z Bułgarią dla Polek okazało się niemałym problemem. Mimo trudności w pierwszej odsłonie, które fenomenalnie wykorzystały Bułgarki, podopieczne Jacka Nawrockiego szybko wróciły do dobrej dyspozycji i w kolejnych trzech setach pokonały przeciwniczki.

Pierwsza partia od samego początku zostało zdominowane przez Bułgarki, które mimo słabszych momentów w grze dotrzymały wynik do końca i po nerwowej końcówce wyszły na prowadzenie 1:0 w setach. Rywalizacja w drugim secie, mimo iż wydawała się stosunkowo wyrównana, w końcówce pokazała dobrą grę Polek, które tym samym doprowadziły do remisu 1:1. Trzecią partię od samego początku pod swoje dyktando przeprowadziły nasze reprezentantki, które nie pozwoliły przeciwniczkom mieć chociażby nadziei na wyrównaną walkę. Czwarta i jak się okazało ostatnia odsłona przyniosła nie mało nerwów. Pierwsza połowa seta była niekończącą się wręcz grą punkt za punkt, co ostatecznie w kluczowym momencie udało się przełamać Polkom i chwilę później po kilku skutecznie skończonych akcjach to one cieszyły się z wygranej i awansu.

Bułgaria – Polska 1:3 (25:23, 21:25, 15:25, 21:25)

Wygrana z Bułgarią daje Polkom drugi z rzędu udział w Final Four drugiej dywizji World Grand Prix i szansę na awans do elity. O to jednak będą musiały jeszcze zawalczyć w meczu z Dominikaną, który rozegrany zostanie w niedzielę.