WGP: Zwycięstwo Polek i awans do Final Four!

22 lip 2017, 10:53

Polki w przedostatnim dniu ostatniego turnieju fazy kontynentalnej World Grand Prix 2017 zwyciężyły z reprezentacją Kazachstanu 3:0. Poza radością ze zwycięstwa nasze dziewczyny mogą również cieszyć się z awansu do Final Four 2 dywizji, który odbędzie się w Ostrawie.

Początek meczu miał dość zaskakujący przebieg. Oba zespoły grały punkt za punkt, a Kazaszki mimo bardzo niedokładnego przyjęcia grały skutecznie na wysokiej piłce. Na pierwszą przerwę techniczną Polki schodziły z minimalnym prowadzeniem. (8:7) Od tego momentu nasza reprezentacja zaczęła grać świetnie. Seria zagrywek Malwiny Smarzek, bloki Agnieszki Kąkolewskiej i skuteczna gra na kontrze doprowadziły naszą reprezentację do 10-punktowego prowadzenia. Pierwszą partię skutecznym atakiem z lewego skrzydła zakończyła Roksana Brzóska.

Set drugi zaczął się identycznie jak partia pierwsza. Na przerwę techniczną Polki ponownie schodziły z minimalnym prowadzeniem (8:7). Słabe przyjęcie Polek i punktowe bloki Kazaszek doprowadziły do wyniku (8:11).Na boisku pojawiła się Martyna Grajber w miejsce Malwiny Smarzek, a reprezentantki Kazachstanu powiększały przewagę (9:14). Polki odrobiły dwa punkty przy zagrywce Joanny Wołosz, ale mimo to Kazaszki na drugą przerwę schodziły z czteropunktowym prowadzeniem. Na szczęście po przerwie nasze dziewczyny ponownie zaczęły zdobywać punkty blokiem, a błędy techniczne Kazaszek pozwoliły Polkom doprowadzić do remisu (17:17). Następne akcje to dobra gra naszej reprezentacji, a całego seta kolejnym punktowym blokiem zakończyła Agnieszka Kąkolewska.

Trzeci set na szczęście miał z goła zupełnie inny przebieg niż dwa poprzednie. Polki od początku świetnie zagrywały, i jeszcze znakomiciej blokowały (8:4). Już na początku odskoczyły rywalkom na pięć punktów, powiększając przewagę z akcji na akcję. Ostatecznie, licznik w tym secie zatrzymał się dla Kazaszek na 14 punktach. Mecz mocnym atakiem zakończyła Monika Bociek, która pojawiła się w końcówce spotkania.

Jutro Polki zagrają ostatnie spotkanie fazy zasadniczej tegorocznego World Grand Prix. O pierwsze miejsce w 2 dywizji powalczą z Koreankami, którym uległy przed tygodniem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Czy Polki zrewanżują się Koreankom, tym razem na ich terenie? Odpowiedź już jutro! Początek spotkania o 6:50 polskiego czasu.

Polska – Kazachstan 3:0 (25:12, 25:21, 25:14)

Polska: Kąkolewska,Tomsia, Efimienko, Wołosz, Smarzek, Brzóska, Krzos (libero) oraz Bociek, Pleśnierowicz, Grajber, Polak

Kazachstan: Żdanowa, Akiłowa, Tatko, Beresniewa, Rubcowa, Bogdaszkina, Fendrikowa (libero) oraz Kempa, Batkuldina, Yakovleva