WGP: Zwycięstwo Polek na zakończenie turnieju!

Aktualizacja: 13 lip 2015, 12:09
13 lip 2015, 10:15

Reprezentantki Polski wygrały z Argentyną na zakończenie drugiego turnieju WGP! Biało-czerwone pokonały gospodynie 3:0 i zajęły drugie miejsce.

Mimo że wynik na papierze wygląda na pewną wygraną podopiecznych Jacka Nawrockiego to w praktyce absolutnie tak nie było. Polki męczyły się w każdej odsłonie, a o triumfie decydowały końcówki. Pierwszy set padł łupem Polek 25:21, choć na drugiej przerwie technicznej było tylko 16:15, a do zwycięstwa nasze reprezentantki potrzebowały aż czterech piłek setowych.

Drugi set to jeszcze większa dramaturgia. W pewnym momencie zawodniczki z Ameryki Południowej prowadziły już 13:10. Wtedy ciężar gry na swoje barki wzięła świetnie dysponowana Anna Grejman i wygraliśmy po zaciętej końcówce 25:23.

Decydująca jak się później okazało partia to największa wojna nerwów. Cały set był prawdziwym rollercoasterem. Najpierw na prowadzenie 6:3 wyszły Argentynki. Polki odrobiły szybko straty i na tablicy wyników widniał wynik 13:13, a po chwili już 18:13 dla podopiecznych Jacka Nawrockiego. Kiedy wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte Argentynki ruszyły do odrabiania strat i w końcówce seta wyszły na prowadzenie 23:22! Gra na przewagi jednak padła naszym łupem, zwyciężyliśmy 27:25 i całe spotkanie 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu zajęliśmy drugie miejsce w grupie L tuż za Holenderkami. Teraz nasze zawodniczki czego turniej Final Four II dywizji, który w dniach 1-2 sierpnia zostanie rozegrany w Lublinie, a zwycięzca tych rozgrywek w przyszłym sezonie zagra w najwyższej dywizji World Grand Prix!

Argentyna – Polska 0:3 (21:25, 23:25, 25:27)

Argentyna: Nizetich (6), Lazcano (9), Castiglione, Sosa (7), Piccolo (2), Boscacci (8), Rizzo (libero) oraz Fernandez (4), Curatola, Rodriguez, Scacchi, Fresco (5), Martinez (libero).

Polska: Piekarczyk (4), Kaliszuk (10), Sikorska (13), Efimienko (7), Grejman (12), Sieczka (15), Krzos (libero) oraz Paszek, Tobiasz, Wójcik.