Strona główna Siatkówka Polacy za granicą Wicemistrzostwo Turcji dla Kubiaka i Możdżonka!

Wicemistrzostwo Turcji dla Kubiaka i Możdżonka!

0

Zakończyły się właśnie zmagania ligi tureckiej. Mistrzem Turcji został Arkas Izmir, a srebrny medal zdobył Halkbank Ankara, w którym występuje dwóch naszych reprezentantów: Michał Kubiak i Marcin Możdżonek.

Drużyny z Ankary co prawda po zakończeniu rundy zasadniczej była liderem, jednak to niczego jej nie zagwarantowało. Po rozegranej fazie play-off do najlepszej czwórki trafiły: Arkas Izmir, Halkbank Ankara, Zirat Bankasi oraz Galatasaray FXTCR. Runda finałowa w ekstraklasie tureckiej jest rozgrywana na zasadzie “każdy z każdym”.

Ekipie naszych reprezentantów nie udało się zdobyć tytułu mistrzowskiego, głównie ze względu na kontuzje, z którymi borykała się drużyna. Najpierw z gry wypadł lider Halkbanku – Cwetan Sokołow, a potem urazu nabawił się też Marcin Możdżonek. Siatkarze z Ankary ulegli Arkasowi Izmir i, jak się okazało, było to decydujące spotkanie. Na szczęście jednak zawodnikom Halkbanku udało się wygrać dwa kolejne spotkanie z Ziratem Bankasi i Galatasaray FXTCR i zdobyć srebrny medal.

Arkas Sport Izmir – Halkbank Ankara 3:0
(25:16, 27:25, 27:25)

Halkbank Ankara -Ziraat Bankasi 3:0
(25:20, 25:22, 33:31)

Galatasaray FXTCR – Halkbank Ankara 0:3
(20:25, 16:25, 16:25)

Komentarze