Wicemistrzowie Polski znów górą

Aktualizacja: 27 lis 2016, 18:45
27 lis 2016, 12:44

Wicemistrzowie Polski – Asseco Resovia Rzeszów w ramach 10. kolejki podejmowali na swoim terenie Indykpol AZS Olsztyn. Rzeszowianie zwyciężyli 3:1 (25:19, 22:25, 25:22, 25:21).

W pierwszej partii na początku na prowadzenie wyszli rzeszowianie (6:1). Punktowy blok Schmitta (10:5). As serwisowy Olka Śliwki (10:7). Dobrze funkcjonujący blok w ekipie wicemistrza Polski (17:9). Najpierw błąd w polu zagrywki Włodarczyka później serwisem nie trafia Ivović (19:13). Piłka setowa dla gospodarzy (24:18). Ostatecznie wygrany przez Resovię 25:19.

Drugą partie lepiej rozpoczęli olsztynianie (5:8). As serwisowy Piotra Nowakowskiego (8:11). Dobra dyspozycja gości (10:15). Kolejne błędy rzeszowian pozwoliły rywalom na powiększenie prowadzenia (13:16). W końcową część seta wchodzili z trzypunktową przewagą (18:21). Piłka setowa dla Indykpolu (22:24). Punktowy blok Włodarczyk (22:25) i goście doprowadzili do remisu w spotkaniu.

Trzecia odsłona spotkania to początkowo wyrównana gra (5:5). Na dwupunktowe prowadzenie wyszli rzeszowianie (10:8). Swoje prowadzenie powiększyli do pięciu punktów (16:11). Udany atak Witnersa (20:16). Piłka setowa dla gospodarzy spotkania (24:22). Błąd Śliwki w polu zagrywki i kolejny set dla rzeszowian (25:22).

W czwartej partii na prowadzenie wyszli olsztynianie (5:7). Dobre ataki gości pozwoliły na utrzymanie przewagi (11:13). Rzeszowianie doprowadzili do remisu (15:15). Zapowiadała się ciekawa końcówka seta (19:19). Jednak Schmitt posyłając dobre ataki i zagrywkę na stronę rywali wyprowadził zespół na prowadzenie i zarazem dając piłkę meczową (24:20). Atak Perrina zakończył całe spotkanie (25:21).

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:19, 22:25, 25:22, 25:21)

MVP: Gavin Schmitt

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Lemański, Perrin, Nowakowski, Ivović, Schmitt, Wojtaszek,Winters, Tichacek, Schoeps, Masłowski, Dryja, Depkowski

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Włodarczyk, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Żurek, Palacios, Zabłocki, Wójcik, Ostaszyk, Makowski, Kochanowski, Buchowski, Boswinkel