Wiceprezes UFC rozbudza nadzieje. Umieścił Polskę na szczycie listy

Aktualizacja: 5 wrz 2023, 07:57
4 wrz 2023, 18:16

W październiku minie sześć lat od ostatniej gali UFC zorganizowanej nad Wisłą. David Shaw, który jest wiceprezesem amerykańskiego giganta, rozpalił iskierkę nadziei wśród biało-czerwonych kibiców. Na ostatniej konferencji prasowej zdradził, że Polska jest na szczycie listy europejskich państw, do których chce wrócić współzarządzana przez niego federacja.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

UFC Polska? Pomysł jest, ale wciąż brak konkretnej daty

Organizacja UFC w naszym kraju była tylko dwa razy. Amerykanie po raz pierwszy odwiedzili Polskę w kwietniu 2015 roku Polsce, kiedy to w krakowskiej Tauron Arenie odbyła się gala UFC Fight Night 65. Wówczas W walce wieczoru zmierzyli się ze sobą Brazylijczyk Gabriel Gonzaga i Chorwat Mirko Filipović. Przed tym pojedynkiem do oktagonu wszedł natomiast Jan Błachowicz, który mierzył się z Brytyjczykiem Jimim Manuwą.

Dwa lata później z południa Polski przenieśliśmy się na północ. Gala UFC Fight Night: Cowboy vs. Till została zorganizowana w trójmiejskiej Ergo Arenie. Wydarzenie z października 2017 roku dobrze zapisało się w historii federacji. W miniony weekend amerykańskiego giganta, po gali w Paryżu przyznał, że jest szansa na trzecią galę zorganizowaną w naszym kraju

Trudno teraz składać konkretne deklaracje, ale Polska jest również na szycie naszej listy. Mamy doskonałe relacje z Polsatem. Wspominaliśmy ostatnio galę w Gdańsku i pamiętamy, jak to było intensywne wydarzenie. Tak więc rzeczywiście, Polska jest na szczycie naszej liście, ale na ten moment nie mogę jeszcze obiecać nic konkretnego – powiedział Shaw.

Ostatnia gala UFC odbyła się 2 września w Paryżu. W walce wieczoru Ciryl Gane pokonał Sergeya Spivaka przez techniczny nokaut. Pojedynek zakończył się w drugiej rundzie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Conor McGregor wraca do oktagonu. Podał datę, miejsce i przeciwnika

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA