[WIDEO] Katarzyna Niewiadoma i Michał Kwiatkowski bliscy zwycięstw w Amstel Gold Race

16 kwi 2017, 18:18

Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie) zajęła trzecie miejsce wśród kobiet, a Michał Kwiatkowski (Team Sky) był drugi w rywalizacji mężczyzn podczas wyścigu kolarskiego Amstel Gold Race.

Pierwsze na trasę wyruszyły panie, które miały do przejechania 121 km. Podczas drugiego podjazdu pod Couberg, który jest symbolem tego wyścigu, na czele znalazła się grupka zawodniczek, a wśród nich była Katarzyna Niewiadoma. Na 5 km przed metą na solową akcję zdecydowała się Anna Van der Breggen (Boels Dolmans) i po kilku minutach było wiadome, że to ona wygra ten wyścig. Polka była najaktywniejsza w grupie goniącej, jednak pozostała już tylko walka o drugą lokatę. Niewiadoma w sprincie musiała uznać wyższość w tym elemencie najlepszej zawodniczce ostatnich lat Elizabeth Deignan (Boels Dolmans).

Wśród mężczyzn scenariusz był podobny. Około 40 km przed metą z głównej grupy zaatakowali faworyci, a po chwili przed peletonem uformowały się dwie grupki. Michał Kwiatkowski musiał „przeskakiwać” do kolarzy znajdujących się na prowadzeniu i szybko to mu się udało. Na ostatnim wzniesieniu (Bemelerberg) Polak zaatakował i tylko Philippe Gilbert (Quick-Step Floors) był w stanie pojechać za nim. Ta dwójka systematycznie powiększała przewagę i na ostatni kilometr wjechała 30 sekund przed grupą goniącą. Sprint pierwszy rozpoczął Kwiatkowski, ale Belg kilka metrów przed „kreską” zdołał go jeszcze wyprzedzić.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA