Strona główna Pozostałe Kubica zakończył testy w Barcelonie. Ostatni czas Polaka

[WIDEO] Kubica zakończył testy w Barcelonie. Ostatni czas Polaka

0
FOTO: https://twitter.com/WilliamsRacing

Tylko 90 okrążeń wykonał ostatniego dnia Robert Kubica. Zespół ROKiT Williams Racing ćwiczył dziś z Polakiem również próbne pit-stopy i szybkie starty. W klasyfikacji generalnej ostatni czas – 1:18,993 minuty, ponad 1,8 sekundy gorszy od przedostatniego Sergio Pereza. 

To miał być ten dzień, w którym Robert Kubica przetestuje prawdziwe możliwości samochodu ROKiT Williams Racing. Niestety na planach się tylko skończyło, a nasz kierowca po raz kolejny był “zadaniowcem” dla inżynierów i mechaników. Testowano próbne pit-stopy, próbne szybkie starty i krótkie wyjazdy.

Łącznie Kubica przejechał tylko 90 okrążeń, a na najszybszym “kółku” osiągnął bardzo średni czas – 1:18,993 minuty, czyli blisko 1,8 sekundy gorszy od przedostatniego Sergio Pereza i blisko 0,8 sekundy gorszy od wczorajszego czasu Georga Russella.

Następnym testem będzie pierwszy trening przed GP Australii za nieco ponad 3 tygodnie. Prawdopodobnie Kubica i Russell będą zamykać tam stawkę kierowców…więc co byłoby sukcesem? Awans jednego bolidu do Q2 i w przypadku dramaturgi podczas wyścigu zdobycie chociaż jednego punktu.

Komentarze