Strona główna Pozostałe Sporty walki Wideo: Masternak i Dorticos twarzą w twarz przed sobotnim starciem

Wideo: Masternak i Dorticos twarzą w twarz przed sobotnim starciem

0

Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) ma za sobą pierwsze spotkanie ze swoim sobotnim rywalem, Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO). Panowie skrzyżują rękawice już w sobotę w Orlando w trakcie ćwierćfinału turnieju World Boxing Super Series.

W rozgrywkach udział biorą czołowi pięściarze kategorii junior ciężkiej (oraz koguciej i super lekkiej). Zwycięzca zdobędzie Trofeum im. Muhammada Alego oraz uprzywilejowaną pozycję w zmaganiach o mistrzowskie pasy. Wprawdzie jedynym mistrzem w wadze cruiser jest Oleksandr Usyk, to prawdopodobne jest, że Ukrainiec przejdzie do kategorii ciężkiej, wakując tym samym swoje pasy.

Śmiało można powiedzieć, że przed „Masterem” jedna z najważniejszych walk w karierze. Oprócz stawki pojedynku należy wziąć pod uwagę klasę rywala: Kubańczyk dysponuje nokautującym uderzeniem, a wśród jego ofiar są m.in. Youri Kalenga (także ostatnia ofiara Masternaka) oraz Dmitrij Kudriaszow. Można też powiedzieć, że Dorticos jest byłym mistrzem federacji WBA (pięściarz posiadał pas Regular, jednak przed walką z Muratem Gassijewem federacja uczyniła go swoim „pełnoprawnym” mistrzem).

Nasz zawodnik ma na koncie 4 porażki, jednak z topowymi zawodnikami (oprócz niezasłużonej przegranej z Johnnym Mullerem w RPA). W sobotę stanie przed niepowtarzalną szansą udowodnienia, że należy mu się miejsce w ścisłej czołówce kategorii junior ciężkiej. Transmisja pojedynku w nocy z soboty na niedzielę na antenie TVP Sport od 3:45.

Komentarze