Strona główna Siatkówka Wideoweryfikacja na stałe w Lidze Siatkówki Kobiet!

Wideoweryfikacja na stałe w Lidze Siatkówki Kobiet!

0
Fot. Polska Liga Siatkówki

System challenge po raz pierwszy na świecie wprowadziła Polska Liga Siatkówki w rozgrywkach PlusLigi. Od sezonu 2019/2020 system ten na stałe zagości w lidze kobiet.

System challenge był już uprzednio wykorzystywany w LSK, jednak dopiero w fazie play-off lub w wybranych meczach. Z początkiem sezonu 2019/2020 powtórki wideo będą dostępne w każdym spotkaniu.

– To świetna wiadomość dla rozgrywek, arbitrów i drużyn, bo system challenge działa niczym wypicie melisy, uspokajająco. Redukuje stres towarzyszący spornym sytuacjom, a co najważniejsze, na wynik meczu nie mają wpływu pomyłki sędziowskie. Dlatego pracowaliśmy od kilku miesięcy, by udało się system wprowadzić w całych rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Cieszę się, że udało nam się zrealizować cel, który sobie postawiliśmy – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Warto podkreślić, że znana w siatkarskim świecie wideoweryfikacja jest polskim wynalazkiem. Pierwsze prace i testy związane z powtórkami wideo rozpoczęły się ponad dziesięć lat temu. Początkowo wykorzystywano powtórki z kamer Telewizji Polsat, jednak szybko podjęto próbę stworzenia odrębnego systemu opartego o inną technologię. Na stałe system challenge został wprowadzony w PlusLidze w sezonie 2011/2012.

 

Źródło: informacja prasowa Polskiej Ligi Siatkówki http://credit-n.ru/offers-zaim/creditter-srochnye-zaymi-online.html

Komentarze