poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Rosja nowym Mistrzem Europy w Rugby 7

Pierwszy w historii turniej Rugby Europe Men’s Sevens Championships czyli Mistrzostwa Europy w Rugby Siedmioosobowym w naszym kraju dobiegły końca. Czas więc na małe posumowanie.

Do Polski zjechała elita Europy w rugby 7, część z tych drużyn wystąpi na rozpoczynających się nie długo Igrzyskach Olimpijskich. Po pierwszym dniu było wiadomo kto zagra o końcowy triumfów w tym turnieju a także o czempiona starego kontynentu ponieważ był to ostatni turniej tej rangi.

Jeszcze wczoraj wszyscy myśleli że to Francuzi, obronią tytuł Mistrzowski. Jednak już ćwierćfinałowa porażka z Reprezentacją Hiszpanii 15:12. Sprawiła że już nie wszystko zależało od nich a od reprezentacji Rosji oraz od dwóch ekip Wielkiej Brytanii. Te jednak nie pozostawiły złudzeń i swoje ćwierćfinały pewnie wygrały. Wtedy było już wiadome że Francja, która przed tym turniejem zajmowała pierwsze miejsce nie obroni tytułu.. W półfinałach Rosja przegrała z Wielką Brytanią Lions 17:14, natomiast pogromcy Francuzów przegrali z Wielką Brytanią Royals 22:10. W meczu o 3 miejsce Rosja nie zostawili złudzeń Hiszpanii wygrywając 31:7. W wielkim finale zmierzyły się obie ekipy z Wielkiej Brytanii. Ostatecznie wygrał zespół Royals 26:14. Czym zapewniła sobie tytuł zwycięstwo w Gdynii. Francja ostatecznie po porażce w  ¼ finału trafiła do drabinki Plate, gdzie uległa Włochom i musiała zadowolić się meczem o 7 miejsce.

Polska reprezentacja po sobotnich meczach, w których zostawiła dużo sił na boisku trafiła do drabinki BOWL. Tam w meczu półfinałowym zagraliśmy z Belgi. Zaczęliśmy źle, przegrywając już nawet 19:0. Wtedy nasi reprezentanci rzucili się do gonienia wyniku. Do przerwy rezultat był jeszcze wyrównany. Jednak po przerwie grała się wyrównała ale znać dało o sobie doświadczenie Belgów. Wyżej notowany rywal wygrał to spotkanie 26:17. W meczu o 11 miejsce zagraliśmy z najsłabszą drużyną całego cyklu czyli Litwą. Pewnie wygraliśmy 27:7

Był to ostatni turniej w całym cyklu. Tytuł mistrza wywalczyła Rosja zdobywając 50 punktu. Druga Francja uzyskała 44 a trzecia Hiszpania 38. Wielka Brytania w związku z tym ze wystawiła drużyny nie była brana pod uwagę w kalsyfikacji genrealnej. My ostatecznie uplasowaliśmy się na 11 miejscu z 6 punktami na koncie. Już przed tym turniejem było prawie wiadomo że utrzymamy się w Elicie na przyszły sezon. Z elity spada Litwa a na ich miejsce wskakuje Irlandia. Nieoficjalnie mówi się że w przyszłym roku także jeden z turniejów odbędzie się u nas. Nam na osłodę z tej edycji pozostaje wyróżnienie dla Szymona Sirockiego, który został najlepszym strzelcem tej edycji

Półfinał Bowl
Polska v Belgia 17:26 (12:19)
Punkty: Grzegorz Szczepański 5 (P), Szymon Sirocki 5 (P), Kevin Bracik 5 (P), Daniel Gdula 2 (pd).
Finał o XI miejsce
Polska v Litwa 27:7 (17:0)
Punkty: Szymon Sirocki 10 (2P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P), Daniel Gdula 2 (pd).

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA