Wielka walka w Olsztynie

22 lut 2017, 20:02

W ramach 23. kolejki siatkarskiej ekstraklasy Akademicy z Olsztyna podejmowali MKS Będzin. Pomimo prowadzenia w całym spotkaniu (2:0), przyjezdni przegrali w tie-breaku.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 5:3. Będzinianom udało się doprowadzić do wyrównania (9:9), jednak olsztynianie szybko odzyskali kontrolę (14:11). Olsztynianie byli skoncentrowani a ich wysoka skuteczność nie pozwoliła gościom na odrobienie strat (18:15). Wszystko wskazywało na to, że premierowa odsłona padnie  łupem Akademików (20:15), jednak goście doprowadzili do remisu (23:23) i odwrócili losy seta wygrywając 26:24.

Drugi set zaczął się wyrównanie (3:3). Przyjezdni zdobyli skromne prowadzenie (6:7) i wkrótce zaczęli je powiększać (13:15). Gra olsztynian nie wyglądała dobrze, mieli coraz większe problemy ze zdobyciem punktów (16:22). Gospodarzom nie udało już się “dogonić” rywali, przegrali partię 19:25.

Zirytowani dwoma przegranymi setami olsztynianie agresywnie zaczęli trzecią partię (7:4). Błędy własne nie pomagały będzinianom (12:7). Indykpol AZS zdecydowanie dominował w tej odsłonie (16:8). Siatkarze MKS-u nie przypominali samych siebie sprzed kilkudziesięciu minut (20:9). Oczywistym było, że olsztynianie wygrają tego seta (25:13).

Czwarta odsłona zaczęła się wyrównanie (3:3), jednak gospodarze szybko wypracowali przewagę (9:5). Będzinianie, podobnie jak w poprzednim secie nie mogli powstrzymać skutecznych Akademików (12:5). Olsztynianie zdobywali punkty serią (19:10). Wszystko wskazywało na to, że gospodarze doprowadzą do tie-breaka. Przedostatni set zakończył się wynikiem 25:13.

Rozpędzeni gospodarze już na początku seta wyrobili bezpieczną przewagę (4:1). Będzinianie starali się odrobić straty (5:4), jednak ich przeciwnicy po raz kolejny “odskoczyli” (10:5). Przyjezdni nie dali rady wyrównać wyniku i musieli pogodzić się z porażką (15:9).

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin (24:26, 19:25, 25:13, 25:13, 15:9)

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Kochanowski, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek, Zabłocki, Zniszczoł, Boswinkel, Makowski, Buchowski, Palacios,

MKS Będzin: Waliński, Ratajczak, Seif, Rejno, Jordanov, Araujo, Potera, Stysiał, Woch, Roberts, Kozub, Kowalski, Piotrowski, Russell